Авторські статтіТехно

У 2017 році до Землі на рекордно близьку відстань підлетить астероїд Фаетон

У 2017 році до Землі на рекордно близьку відстань підлетить астероїд Фаетон. Цей космічний об’єкт класифікований астрономами як потенційно небезпечний. Коли він максимально наблизиться до Землі, відстань між ним і нашою планетою складе 10 мільйонів кілометрів, що, на думку вчених, робить астероїд Фаетон небезпечним.

 

Вчені міжнародної групи, очолюваної співробітником Обсерваторії Лазурного берега, Джозефом Ханусом, детально досліджували астероїд Фаетон, що наближається до Землі. Завдяки цьому фахівці встановили такі параметри космічного тіла як його форма, швидкість обертання і розмір. Крім цього, вчені зробили сміливе припущення, згідно з яким Фаетон є джерелом метеорного потоку Гемініди, який у грудні заворожує любителів поспостерігати за нічним небом.

У 2017 році астероїд Фаетон максимально зблизиться з Землею, і вчені відзначили, що хоч він і класифікований як потенційно небезпечний, поки побоюватися нічого. Однак з кожним разом, рухаючись за своєю витягнутою, схожою з кометної, орбітою, Фаетон все ближче і ближче буде пролітати повз Землі.

Вчені уточнили, що Фаетон є досить цікавим для науки об’єктом, так як має деякі незвичайні для астероїдів риси. Приміром, він належить до рідкісного спектрального класу Ст. Крім цього, із-за свого вкрай витягнутого «маршруту» Фаетон перетинає орбіти всіх чотирьох планет земної групи Сонячної системи. Також Фаетон став першим астероїдом, який відкрили на фотографіях, а сталося це в 1987 році.

Вченим у дослідженні астероїда Фаетон допомагають 9 телескопів. Завдяки даним, отриманих ними, дослідникам вдалося змоделювати космічний об’єкт і з’ясувати, що він справді величезний – його діаметр дорівнює близько 5 кілометрів, а повний оберт навколо своєї осі він робить за 3,6 години. До речі, астрономи мають намір і далі вивчати астероїд Фаетон, і сподіваються, що при максимальному зближенні з Землею їм вдасться зібрати додаткові дані про цікавий космічний об’єкт.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.