WWF: за 40 років популяція хребетних тварин скоротилася майже на 60%

На Землі з 1970 по 2012 роки скоротилася популяція диких тварин на 58%. У це число входять птиці, риби, земноводні, рептилії, ссавці.

Такі невтішні дані озвучили днями в ході доповіді Living Planet Report 2016, яку склали фахівці Всесвітнього фонду дикої природи. Експерти стверджують, що якщо така згубна тенденція продовжиться, то до 2020 року на планеті вже зникне 2/3 тварин, які були в 1970 році.

Марко Ламбертіні, генеральний директор WWF, заявивш, що дика, незаймана природа гине на наших очах з безпрецедентною швидкістю. «Справа не тільки в тих видах, які всі знають і люблять. Біологічне різноманіття є основою для здорових лісів, океанів і річок. Якщо прибрати цих тварин, то припинять функціонувати всі екосистеми на планеті, не буде вже чистого повітря, сприятливого клімату та їжі, які вони для нас створюють», – заявив вчений.

Для підготовки якомога докладнішої доповіді фахівці використовували індекс живої планети, в науковому середовищі його також називають індикатором глобального біорізноманіття. Даний показник будується на оцінках розмірів окремих популяцій тварин.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh