Авторські статтіНовини

WWF: за 40 років популяція хребетних тварин скоротилася майже на 60%

На Землі з 1970 по 2012 роки скоротилася популяція диких тварин на 58%. У це число входять птиці, риби, земноводні, рептилії, ссавці.

Такі невтішні дані озвучили днями в ході доповіді Living Planet Report 2016, яку склали фахівці Всесвітнього фонду дикої природи. Експерти стверджують, що якщо така згубна тенденція продовжиться, то до 2020 року на планеті вже зникне 2/3 тварин, які були в 1970 році.

Марко Ламбертіні, генеральний директор WWF, заявивш, що дика, незаймана природа гине на наших очах з безпрецедентною швидкістю. «Справа не тільки в тих видах, які всі знають і люблять. Біологічне різноманіття є основою для здорових лісів, океанів і річок. Якщо прибрати цих тварин, то припинять функціонувати всі екосистеми на планеті, не буде вже чистого повітря, сприятливого клімату та їжі, які вони для нас створюють», – заявив вчений.

Для підготовки якомога докладнішої доповіді фахівці використовували індекс живої планети, в науковому середовищі його також називають індикатором глобального біорізноманіття. Даний показник будується на оцінках розмірів окремих популяцій тварин.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України