Політика

WP: Україна віддає росії Крим та прикордонний регіон Донбасу: такий «мирний план» Трампа за 24 години

Колишній президент Дональд Трамп у приватних розмовах заявив, що може покласти край війні Росії в Україні, натиснувши на Україну, щоб вона відмовилася від частини територій, повідомляють люди, знайомі з цим планом.

Про це пише у своїй публікації видання WP.

  • Видання посилається на людей, які в конфіденційній бесіді обговорювали цей момент із Дональдом Трампом.
  • Трамп вважає, що люди в деяких частинах України не проти приєднатися до росії.
  • Також колишній президент США заявляв: «І Україна, і росія хочуть зберегти обличчя, хочуть знайти вихід».

Деякі експерти з питань зовнішньої політики заявили, що ідея Трампа винагородила б президента росії путіна і потурала б порушенню міжнародно визнаних кордонів за допомогою сили.

Пропозиція Трампа полягає в тому, щоб підштовхнути Україну до передачі Криму та прикордонного регіону Донбасу росії, стверджують люди, які обговорювали це з Трампом або його радниками і говорили на умовах анонімності, оскільки ці розмови були конфіденційними. Такий підхід, про який раніше не повідомлялося, кардинально змінив би політику президента Байдена, який наголошував на стримуванні російської агресії та наданні військової допомоги Україні.

Прагнучи повернутися до влади, ймовірний кандидат від республіканців часто вихвалявся, що в разі обрання він міг би укласти мирну угоду між росією та Україною протягом 24 годин, ще до того, як вступить на посаду. Але він неодноразово відмовлявся публічно пояснити, як він збирається швидко врегулювати війну, що триває вже понад два роки і забрала десятки тисяч життів солдатів і цивільних осіб.

Прихильні до Трампа зовнішньополітичні мислителі наголошують на протидії загрозам інтересам США з боку Китаю та пошуку шляхів для зменшення зростаючої залежності Росії від Китаю у військовій, промисловій та економічній допомозі. Вони також виступають за обмеження розширення НАТО.

У приватних розмовах Трамп сказав, що, на його думку, і росія, і Україна “хочуть зберегти обличчя, вони хочуть знайти вихід”, і що люди в деяких частинах України були б не проти бути частиною росії, за словами людини, яка обговорювала це питання безпосередньо з Трампом.

Визнання російського контролю над частинами України розширило б межі диктатури Путіна після найбільшої сухопутної війни в Європі з часів Другої світової війни. Деякі з прихильників Трампа намагаються переконати його не допустити такого розвитку подій.

“Я витрачаю 100 відсотків свого часу на розмови з Трампом про Україну, – сказав сенатор Ліндсі Грем (республіканець), колишній критик Трампа, який став його союзником. “Він повинен заплатити ціну. Він не може перемогти в кінці цього”, – додав Грем, говорячи про путіна.

Росія раніше заявляла, що анексує українські землі за межами Донбасу і Криму, а президент України Володимир Зеленський заявив, що не погодиться на здачу жодної території. Обмін територій на припинення вогню поставить Україну в гірше становище без гарантій того, що Росія не переозброїться і не відновить бойові дії, як це було в минулому, сказала Емма Ешфорд, старший науковий співробітник Центру Стімсона, позапартійного аналітичного центру. “Це жахлива угода”, – сказала вона про пропозицію Трампа.

Кампанія Трампа відмовилася безпосередньо відповідати на запитання для цієї статті. “Будь-які спекуляції щодо плану президента Трампа походять від неназваних і непоінформованих джерел, які не мають жодного уявлення про те, що відбувається або що станеться”, – заявила прес-секретар кампанії Кароліна Левітт. “Президент Трамп – єдиний, хто говорить про припинення вбивств”.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України