Техно

WannaCry: Нова атака вражає комп’ютерній комп’ютери по всьому світу

Це звучить як сюжет голлівудського фільму-катастрофи. Група хакерів використовує кібер-зброю, щоб вимагати гроші у людей у всьому світі.

Атака завдає шкоди лікарням, внаслідок чого машини швидкої допомоги відхиляються від маршруту, а операції скасовуються. Потім самотній дослідник безпеки натикається на шкідливу програму і намагається зупинити її поширення.

Але це саме те, що відбувалося в минулому році, коли вірус WannaCry, який заражає комп’ютери із застарілими версіями операційної системи Microsoft Windows, потрапила не тільки в Національну службу охорони здоров’я США (NHS), але і в МВС Росії, китайські університети, державні залізниці Німеччини та ще у багато установи і підприємства.

Могло бути набагато гірше. WannaCry, схоже, не був навмисною атакою на лікарні, а був створений як злочину схему вимагання грошей, в якій NHS була супутнім збитком. Альо торішній збиток по всьму світу склав близько 1 млрд доларів.

Але в останні місяці, згідно зі звітом «Лабораторії Касперського», вірус WannaCry знову ставши найпоширенішим з усіх вірусів-вимагачів. Частка атак цього вірусу становить 29% від усієї кількості зареєстрованих атак на комп’ютерній комп’ютери клієнтів компанії.

Оновлений троян GandCrab займає друга за поширеністю атак місце. За допомогою цієї шкідливої програми атаковано близько 12% комп’ютерній ютерів. Віруси-шмфровальщики Crysis, Shade, PolyRansom і Cryakl – також в числі лідерів комп’ютерній комп’ютерних атак. Cryakl є засобом близько 9% нападів.

Одним з останніх проявів вірусу WannaCry стала атака комп’ютерній ютерів авіакомпанії Boeing.

Експерти запевняють, що за створенням WannaCry варто угруповання Lazarus, діяльність якої пов’язаність язують з урядом Північної Кореї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

19 + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.