WannaCry: Нова атака вражає комп’ютерній комп’ютери по всьому світу

Це звучить як сюжет голлівудського фільму-катастрофи. Група хакерів використовує кібер-зброю, щоб вимагати гроші у людей у всьому світі.

Атака завдає шкоди лікарням, внаслідок чого машини швидкої допомоги відхиляються від маршруту, а операції скасовуються. Потім самотній дослідник безпеки натикається на шкідливу програму і намагається зупинити її поширення.

Але це саме те, що відбувалося в минулому році, коли вірус WannaCry, який заражає комп’ютери із застарілими версіями операційної системи Microsoft Windows, потрапила не тільки в Національну службу охорони здоров’я США (NHS), але і в МВС Росії, китайські університети, державні залізниці Німеччини та ще у багато установи і підприємства.

Могло бути набагато гірше. WannaCry, схоже, не був навмисною атакою на лікарні, а був створений як злочину схему вимагання грошей, в якій NHS була супутнім збитком. Альо торішній збиток по всьму світу склав близько 1 млрд доларів.

Але в останні місяці, згідно зі звітом «Лабораторії Касперського», вірус WannaCry знову ставши найпоширенішим з усіх вірусів-вимагачів. Частка атак цього вірусу становить 29% від усієї кількості зареєстрованих атак на комп’ютерній комп’ютери клієнтів компанії.

Оновлений троян GandCrab займає друга за поширеністю атак місце. За допомогою цієї шкідливої програми атаковано близько 12% комп’ютерній ютерів. Віруси-шмфровальщики Crysis, Shade, PolyRansom і Cryakl – також в числі лідерів комп’ютерній комп’ютерних атак. Cryakl є засобом близько 9% нападів.

Одним з останніх проявів вірусу WannaCry стала атака комп’ютерній ютерів авіакомпанії Boeing.

Експерти запевняють, що за створенням WannaCry варто угруповання Lazarus, діяльність якої пов’язаність язують з урядом Північної Кореї.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh