Новини з Австрії

Взуття за 8 євро з Китаю без сплати податків перевантажують митницю Австрії

Взуття доставлять просто до ваших дверей у Відень-Фаворітен за вісім євро: “Це катастрофа. Такий розвиток подій знищить якість нашого життя!” Такими різкими словами президент торговельної асоціації Штефан Маєр-Хейніш попереджає про “лавину дешевих товарів з Китаю”, яка стає все більшою і більшою.

Як споживачам, так і політикам необхідно прокинутися й усвідомити цю “величезну проблему”, каже Маєр-Хейніш. “Роздрібна торгівля перебуває під тиском, витрати на енергію, оренду та персонал зросли, в результаті Covid було завдано довгострокових збитків – і тепер величезні китайські інтернет-платформи, як-от Temu і Shein, приходять і наповнюють ринок” В Угорщині та Бельгії, наприклад, з Китаю щодня приземляються гігантські літаки з мільйонами посилок.

Цифри тривожні: “Щорічно два мільярди посилок прибувають до Європи без податків і мит. У Німеччині їх 300 мільйонів, в Австрії близько десяти мільйонів – це відповідає 30 000-40 000 посилок щодня!” Митниця повністю перевантажена цим, можливі тільки вибіркові перевірки, – каже Майєр-Хейніш.

Китайським гігантам не потрібно турбуватися про податки, митні збори, збори за утилізацію тощо, в той час як ритейлерам доводиться боротися з посиленням правил і бюрократією. “Кожна з цих платформ генерує більше продажів, ніж Zalando, H&M і Zara разом узяті. Вони справжні монстри”.

Тепер TikTok також планує створити ще одну торгову платформу. “І в них є додаткова перевага: у них 132 мільйони адрес у Європі. Це неймовірна конкурентна перевага”.

“Національні і європейські правила стають дедалі тіснішими. Половина австрійських ритейлерів уже вбачають найбільшу проблему в забезпеченні сталого розвитку у з’ясуванні того, що вимагається за законом. “Тому політикам необхідно спростити бюрократичні перепони, щоб підтримати, зокрема, малий і середній бізнес”, – вимагає президент торгової асоціації.

“У результаті такого розвитку руйнуються міські та місцеві структури. В останні роки нам доводилося визнавати від 5 000 до 6 000 банкрутств щороку, а потім раптово такі місця, як Дойчландсберг, Лінц і Фельдбах, спорожніли. Перед нами стоїть велика економічна небезпека”. Молоді люди більше не можуть здобути якість життя і рухатися далі. “Ми не можемо цього допустити, ми повинні з цим боротися”.

Замість полегшення ситуації ЄС створює нові труднощі, такі як закон про ланцюжок поставок. “Ймовірно, з дійсно благими намірами, але знову ж таки з додатковими складнощами”.

За матеріалами: https://www.krone.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України