Авторські статтіПодорожіФотогалерея

Визначні місця Венеції. Фото

Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Ідеальний триденний маршрут містом. Вам залишилося тільки поїхати до Венеції :

 

Як не банально це звучить, але Венеція — унікальна! І не тільки завдяки своєму розташуванню на воді, але й екстраординарній концентрації пам’яток архітектури, творів мистецтва та атмосфері, які майже не змінилися навіть під впливом часу та сучасного технологічного прогресу. Місто немов живе в паралельному світі, і важливу роль у «консервації» Венеції зіграло її острівне розташування.

Історія міста почалася в V-VI століттях з заселення острова Торчелло. Згідно з легендою, в V столітті, рятуючись від набігів варварів, жителі римського містечка Альтіно знайшли притулок на острові, а вже в 639 році переніс туди свою резиденцію і єпископ.

Кожен сантиметр землі, нині забудований будинками, церквами, палацами, у свій час був осушений, в нього були забиті палі з альпійської модрини та зведені фундаменти, а потім і самі будівлі.

Сучасна Венеція займає площу трохи більше 7 км і розташована на 118 островах (включаючи Сан Джорджіо і Джудекку), з’єднана 418 мостами і розділена 160 каналами.

До речі, лише три з них носять горде ім’я «канал» — це Великий Канал, що розрізає місто на дві частини, Канал Джудекка, по якому проходять круїзні лайнери, і Канал Канареджо, що проходить уздовж єврейського гетто в однойменному кварталі.

До складу міста входять також острів склодувів Мурано, острів рибалок і мереживниць Бурано. Крім цих островів, Венеції належать Лідо ді Венеція, Пеллестрина, Сан П’єтро ін Вольта, Чертоза, Сан Еразмо, Маламокко та інші.

Огляд Сан Марко

1 Площа Сан Марко Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Всі площі у Венеції носять ім’я Кампо, крім найважливішої — Сан Марко. Наполеон, вперше побачивши її, сказав: «А ця площа — найбільш елегантна вітальня Європи», що, втім, у подальшому не завадило йому розграбувати Венецію та зруйнувати близько сорока її старовинних палаців.

У часи розквіту Республіки тут знаходилося політичне та релігійне серце Венеції, і всі будівлі, що оточують її, так чи інакше пов’язані з органами правління. Тут проходили найважливіші святкування і церемонії, дожі, духовенство і народ збиралися на спільну молитву Святому Марку.

На площі Сан Марко знаходяться:

 • Колони Святого Марка та Святого Теодора
 • Палац Дожів
 • Міст зітхань, старі та нові в’язниці
 • Собор Святого Марка
 • Годинникова вежа
 • Старі та Нові Прокурації, на першому поверсі яких є кілька кафе, в тому числі і знамените кафе «Флоріан».
 • Ала Наполеоніка
 • Бібліотека Сан-Марко
 • Монетний двір
 • Дзвіниця та лоджетта

З боку лагуни видно головні ворота міста — дві колони, на одній з яких височіє статуя Святого Теодора, раннього покровителя міста, а на другій — Святого Марка в образі крилатого лева.

Як і належить могутній Республіці — перше враження, справлене на новоприбулих, повинно було бути незабутнім, ні в кого не повинно було виникнути жодного сумніву в багатстві й славі Венеції!

Час на відвідування: Оглядова екскурсія від двох годин без відвідувань музеїв

Музеї площі Сан Марко (єдиний квиток):

 • Палац Дожів
 • Інтегрований маршрут Музей Коррер (Museo Correr)
 • Археологічний музей (Museo Archeologico Nazionale)
 • Бібліотека Марчіана (Sale Monumentali della Biblioteca Nazionale Marciana)

Загальний квиток: €19. Діти до 6 років — безкоштовно. Є знижки для студентів та після 65 років. Квиток дійсний 3 місяці.

2 Палац Дожів Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Назва палацу походить від резиденції дожа, голови Венеціанської республіки. Як і собор Святого Марка, Палац Дожів будувався і прикрашався багато століть. Перша його будівля, побудована в 810 році, була фортецею зі стінами та вежами, з усіх боків оточеною водою. Але під час повстань фортецю зруйнували.

А в XII столітті на її місці спорудили палац. Нинішня ж будівля в основному була побудована між 1309 і 1424 роками. У 1400-1404 роках був закінчений фасад, що виходить на лагуну, а в 1424 році — і той, що виходить на площу Святого Марка.

Палац був істотно пошкоджений під час пожежі 20 грудня 1577 року. В ході реставрації було вирішено залишити будівлю в колишньому готичному стилі, замість того, щоб змінити його на більш сучасний.

У даний час будівля є музеєм.

Час роботи:

З 1 листопада по 1 квітня

Вхід з 8:30 до 17:30 (останній вхід о 16:30)

Цього року з 26 березня по 1 листопада до 19:00

3 Міст зітхань Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Міст зітхань — один з найвідоміших у світі. Він був побудований Антоніо Конті в 1602 році та прикрашений у бароковому стилі. Міст сполучає будівлю Палацу Дожів, в якій розташовувався зал суду, та будівлю в’язниці.

«Зітхання», від яких і отримав назву міст — це зовсім не зітхання закоханих, а сумні зітхання засуджених, яких під вартою вели по цьому критому мосту, і вони в останній раз кидали свій погляд на Венецію.

Час на відвідування: Зазвичай туристи зупиняються на кілька хвилин. Зробити фотографії на пам’ять під час оглядової екскурсії

4 Собор Святого Марка Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Головний собор Венеції та одна з найбільш відвідуваних визначних пам’яток міста. Був заснований у IX столітті, а нинішній вигляд отримав до кінця XV століття.

Справжня перлина внутрішнього оздоблення — купольна золота мозаїка (4000 м), виконана у візантійському стилі з муранського скла на біблійні теми.

В соборі зберігаються мощі апостола Марка, голави апостолів Якова і Тита, мощі мученика Ісидора та безліч стародавніх реліквій, які потрапили в собор після розграбування Константинополя хрестоносцями в 1204 році. До них відносяться квадрига на західному фасаді, «золотий вівтар» візантійської роботи й образ «Мадонна Нікопея».

У 1987 році собор у числі інших венеціанських пам’яток увійшов у число об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Час на відвідування: від 15 хвилин, є частиною оглядової екскурсії (якщо не відвідувати музеї Базиліки)

Режим роботи:

З 1 листопада до Великодня

Будні дні з 9:45 до 17:00, неділя, святкові дні з 14:00 до 16.00

З першого понеділка (Паскуетта) до 31 жовтня

Будні дні з 9:45 до 17:00, неділя, святкові дні з 14:00 до 17:00

Музеї Базиліки:

Музей Сан Марко: повний — €5; (€2.50 — для груп понад 15 осіб)

Пала д’Оро (золотий вівтар): повний — €2; (€1 — для груп понад 15 осіб)

Скарбниця (Tesoro): повний — €3; (€1.50 — для груп понад 15 осіб)

Режим роботи:

З 1 листопада до Великодня

Museo di San Marco: усі дні з 9:45 до 16:45

Pala d’oro і Tesoro: будні дні з 9.45 до 16:00; неділя та святкові дні з 14:00 до 16:00

З першого понеділка (Паскуетта) до 31 жовтня

Museo di San Marco: усі дні з 9:45 до 16:45

Pala D’oro і Tesoro: будні дні з 9:45 до 17:00; неділя та святкові дні з 14:00 до 17:00

Вхід вільний. Можна придбати квиток, який дозволяє не стояти в черзі, за €2, але є ризик, що утвориться черга для тих, хто без черги. У будь-якому випадку більше 10 хвилин чекати не доведеться — черга рухається швидко.

5 Годинникова вежа Три дні у Венеції: маршрут від гіда

«Оролоджо» («годинник») — чи Годинникова вежа — була побудована в останньому десятилітті XV століття.

Зверніть увагу на бронзові статуї старого та юнака, що б’ють у дзвін: перший за кілька хвилин до закінчення години, другий — через декілька хвилин після її початку, символізуючи таким чином минулий час і майбутній. Трохи нижче Святий Марк в образі крилатого лева з розкритою книгою — символ мирної Венеції.

Нижче — Богородиця з немовлям Христом, ліворуч і праворуч від неї — ніші, з яких 2 рази на рік, на Вознесіння і на Богоявлення (6 січня), виходять на уклін ангел і маги, і, нарешті, — розкішний синьо-золотий годинник, багато прикрашений емаллю та позолотою. За годинником, крім часу, можна дізнатися поточний знак зодіаку та фазу місяця.

З Годинниковою вежею пов’язана така легенда. Замовнику так сподобалося творіння майстрів, що він наказав виколоти їм очі, щоб вони не змогли повторити свій шедевр.

Час на відвідування: близько 30 хвилин

Необхідне попереднє бронювання. Повний — €12, €7 — діти від 6 до 14 років, студенти від 15 до 25 років, люди, старші 65 років. Квиток дає право на вхід у музеї Museo Correr, Museo Archeologico Nazionale і Sale Monumentali della Biblioteca Marciana.

6 Старі Прокурації Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Прокурації — це три сполучені історичні будівлі на площі Святого Марка у Венеції, побудовані над аркадами. Будівництво останньої будівлі було завершене при окупації Венеції Наполеоном.

Старі Прокурації знаходяться в північній частині площі — це двоповерхові будинки, побудовані в XII столітті для розміщення офісів та квартир прокурорів.

Нові Прокурації розташовані в південній частині площі Сан Марко. Їх будували з метою збільшити площу для контор і закінчили в 1640 році.

Старі та Нові Прокурації спочатку мали крила на західній стороні площі, які були розділені невеликою церквою. У 1810 році на їхньому місці побудували нове крило — для резиденції Наполеона.

Верхні поверхи будівлі сьогодні займає Музей Коррер — одна з основних визначних пам’яток Венеції. Заснований в 1830 році, музей є найкращим з венеціанських історичних і божественних зібрань.

7 Бібліотека Marciana Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Була побудована в 1537-1554 роках за проектом Сансовіно. Дві білосніжні будівлі з ренесансною витонченістю звернені фасадом на Великий канал, прикрашені скульптурами і ліпниною. Найбільша і найважливіша бібліотека Італії має понад 13 тисяч найцінніших рукописів, а книг і взагалі не злічити. З початку XVII століття бібліотека отримувала обов’язковий примірник кожної книги, надрукованої у Венеції. Серед шедеврів колекції — два списки «Іліади» V і VI століть, а також перша надрукована в Венеції книга.

Час на відвідування: при зовнішньому огляді — є частиною оглядової екскурсії. При окремому відвідуванні — від 1 години

Режим роботи:

З 1 квітня по 31 жовтня з 10:00 до 19:00

З 1 листопада по 31 березня з 10:00 до 17:00

Вихідні: 25 грудня та 1 січня

8 Дзвіниця Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Дзвіниця, що на 100 метрів височіє над землею, стала домінуючою спорудою на площі Сан Марко, зібравши в єдину композицію будівлі Прокурацій, собору та Палацу Дожів.

Завершена в XVI столітті, вона відразу набула статусу символу міста, а венеціанці не без поваги назвали її il padrone di casa («господар»). На її вершині розташувався золотий ангел, який вказує напрямок вітру. Спочатку дзвіниця навіть виконувала функцію маяка — вночі нагорі запалювали вогонь. У 1609 році саме тут Галілео Галілей демонстрував дожу Леонардо Дона зоряне небо через телескоп.

Час на відвідування: близько 20 хвилин при підйомі (на ліфті) на вершину

Режим роботи:

Жовтень–листопад з 9:00 до 19:00

Листопад–квітень з 9:30 до 15:45

Квітень–червень з 9:00 до 19:00

Липень–вересень з 9:00 до 21:00

Вартість квитків: €8. Зі знижкою (для груп понад 20 осіб) — €4

9 Слов’янська набережна Riva Degli Schiavoni Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Свою назву набережна бере від жителів Скявонії — так венеціанці називали перші завойовані ними землі — Славонію та Дальмацію. Ремісники, торговці та моряки з тих країн швартували вздовж набережної кораблі і тут же заснували свою школу.

З часом набережна стала відігравати важливу роль у житті міста. В цю частину міста приходили всі судна, саме тут зустрічали імператорів, принців, послів. З цієї причини площа та набережна повинні були зачаровувати своєю красою і бути візитною карткою багатої і красивої Венеції.

Пройшовши повз Міст Зітхань по набережній у бік Арсеналу, повз калле Албанезе, і далі повернувши наліво, ми потрапимо на кампо Сан-Заккарія.

10 Сан-Заккарія Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Скромна за розміром площа у свій час була релігійним центром величезного значення. Крім церкви, де зберігаються мощі Святого Захарія, батька Іоанна Хрестителя, тут знаходився монастир бенедиктинок для дочок найбільш високопоставлених і благородних венеціанських сімей.

Саме цей монастир пожертвував наділ землі для будівництва базиліки Сан Марко. І саме черниці цього монастиря зшили і вручили дожу шапку «корно дукале», яка згодом стала офіційним головним убором голови республіки.

У церкві поховані 8 дожів Венеції. Тут же знаходяться святі реліквії — мощі Афанасія Олександрійського і частинка Святого Хреста.

Режим роботи:

Понеділок–субота з 10:00 до 12:00

Неділя з 16:00 до 18:00

Звернувши ліворуч, ми дійдемо до церкви Сан-Джорджо-деї-Гречі — православного храму, одного з небагатьох у Венеції. Церква була побудована в 1530 році, після заснування грецької колонії у Венеції. Церква цікава прекрасними фресками, нахиленою дзвіницею і колодязем у дворі з зображенням Георгія Побідоносця.

Режим роботи:

Понеділок–субота з 09:00 до 12:30

Неділя з 09:00 до 13:00

Вівторок — зачинено

У напрямку Слов’янської Набережної знаходиться лікарня-притулок для сиріт Piet? (Милосердя). Якщо придивитися, можна побачити таблицю з погрозами на адресу батьків, які кидають дітей.

Останнім пунктом у нашому маршруті стане Церква делла П’єта. Вона була побудована архітектором Антоніо Массарі. У цій церкві виступали вихованки сирітського будинку. А в період з 1703 по 1740 роки сам Антоніо Вівальді викладав їм музику.

Режим роботи:

Вівторок–п’ятниця з 10:15 до 12.00 / з 15:00 до 17:00

Субота–неділя 10:15 до 13.00 / з 14:00 до 17:00

Час на відвідування: є частиною оглядової екскурсії.

Вхід у деякі церкви може бути платним (від €1 до €3, оплата на місці)

Безкоштовне відвідування можливе під час мес

Острови Венеціанської Лагуни 11 Торчелло Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Незвичайний день, проведений у лагуні з чарівним фоном — Венецією. Вас чекає «круїз» серед островів з відвідуванням Мурано, Бурано і Торчелло.

Міст Диявола, трон Аттіли, найдавніші храми з візантійсько-венеціанськими мозаїками, дзвіниця з фантастичною панорамою, будинок закоханих… Зупиніться на обід у знаменитій Locanda Cipriani, де творив Ернест Хемінгуей, який описав острів на сторінках роману «За річкою, в затінку дерев».

12 Бурано Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Острів мереживниць і рибалок. Вважалося, що надзвичайно яскраво пофарбовані будиночки вже здалеку вказували дорогу рибалкам, які поверталися з моря. Острів всесвітньо знаменитий мереживом, ляльками, гобеленами і найкращими рибними ресторанами.

З мереживом пов’язана дуже красива історія, але про це ви почуєте під час екскурсії 😉 Дуже колоритне місце!

13 Мурано Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Сюди багато століть тому перенесли виробництво венеціанського скла, щоб надійніше приховати від сторонніх очей секрети ремесла і вберегти Венецію від можливих пожеж. Можна відвідати майстерні та поспостерігати за склодувами у процесі роботи, дізнатися історії, пов’язані з легендарною майстерністю.

На острові знаходиться церква святих Марії і Донато. Спочатку (у VII ст.) церква була присвячена Марії, але в 1125 році з острова Кефалонія було привезено мощі Святого Донато, таким чином церква отримала подвійне ім’я.

Час на відвідування: мінімальний час на побіжний огляд відомих островів — п’ять годин, але якщо ви вирушите з екскурсією і залишитеся на обід, такий круїз займе цілий день (і островам дійсно варто присвятити цілий день!)

День 3 14 Міст Ріальто Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Rivus Altus — «високий берег». Дійсно, ця частина Венеції вважається не тільки найвищою точкою міста, але й центром лагуни.

Саме тут вже в XI столітті утворився комерційний центр міста, а головний міський ринок знаходився там же, де ми його бачимо і сьогодні. Аж до XIX століття це був єдиний міст через Великий Канал.

По обидві його сторони розташовані набережні, назви яких походять від товарів, які на них вивантажували.

Тут же можна помилуватися найстарішими палацами міста — Ca’Loredan і Ca’Farsetti, і старовинною церквою Сан-Джакомо-ді-Ріальто.

Час на відвідування: близько години. Можливо — як продовження екскурсії на площі Сан Марко

Йдучи з площі Сан Марко під крилом Наполеона, ми вийдемо на торгову вулицю класу люкс — тут розмістилися бутіки найкращих модних будинків світу.

Далі — паралельно Великому Каналу з вибудованими вздовж нього найкращими палацами. Так венеціанці вихвалялися між собою багатством, а тепер більшість із них — чотири-, п’ятизіркові готелі.

15 Сан-Моізе Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Сан-Моізе (італ. Basilica di San Moise) — помпезна барокова церква. Її фасад був прикрашений такою кількістю скульптур, що в XIX столітті його стан навіть викликав тривогу через велике навантаження. Було вирішено фасад полегшити, і частину прикрас і скульптур демонтували навмисно. Іноді церкву Сан-Моізе називають найбільш незграбною будівлею Венеції.

Вівтарна картина зображує Мойсея, який отримує десять заповідей, висічена з каменю Генріхом Мейрінгом. У нефі церкви знаходиться могила шотландського фінансиста Джона Лоу, а також безліч картин XVII і XVIII століть.

У пресвітерії знаходяться дерев’яні різьблені сидіння хорів, датовані XVI століттям. У капелі зліва — картина «Таємна вечеря», приписувана Пальмі Молодшому, і «Обмивання ніг» Якопо Тінторетто.

Час на відвідування: близько 10 хвилин

16 Санта Марія Дель Джильо Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Церква була заснована в 966 році, пізніше перебудовувалася. Складається з ряду ніш зі статуями та барельєфами, розташованими між іонічними та коринфськими колонами. Біля входу в церкву видно шість стилізованих кам’яних карт, що представляють міста Іракліон, Корфу, Падую, Рим, Спліт, Задар.

Єдина у Венеції картина Рубенса — «Мадонна з немовлям і Іоанном Хрестителем» — зберігається саме в цій церкві.

Час на відвідування: близько 10 хвилин

За церквою Сан Мауріціо далі видніється «Падаюча вежа Венеції», побудована в XIII столітті разом із церквою і монастирем Сан Стефано. Нахил з’явився після землетрусу XVI століття.

На площі Сан Стефано з однойменною церквою — одним з найкращих прикладів готичної архітектури у Венеції. Церква є справжньою скарбницею: картини, скульптури роботи Якопо Тінторетто, Бартоломео Віваріні та П’єтро Ломбардо.

17 Церква Санта-Марія-делла-Салуте Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Одна з найвідоміших церков Венеції, яку, напевно, не раз бачили на фото.

Церква присвячена Святій Марії та зведена на честь завершення епідемії чуми 1630-31 років архітектором Бальдассаре Лонгена. Кажуть, він отримав від свого батька таємні знання Кабали, і базиліка наповнена відповідними символами і знаками. Поруч з церквою був побудований монастир, також за проектом Бальдассаре Лонгена, де в 1742 році Казанова вивчав фізику.

Щороку 21 листопада місто святкує річницю визволення від чуми. Венеціанці приходять до церкви по тимчасовому дерев’яному мосту, щоб здійснити молитву і попросити Мадонну позбавити від хвороб або про допомогу для хворої людини.

Головний фасад прикрашений роботами скульптора Tommaso Rues — мармуровими статуями чотирьох євангелістів. Цікаве таке трактування втілення Бога у Христі, як всеосяжного духу, що матеріалізувався у земній сфері й уособлює союз чотирьох стихій: вогню, води, землі та повітря. Христос оточений апостолами, кожен з яких представляє один знак зодіаку та відноситься до однієї з чотирьох стихій.

Матвій (ангел) — символ духу — уособлює стихію повітря, його знак — Водолій.

Марк (лев) уособлює стихію вогню, його зодіакальний знак — Лев.

Лука (бик) символізує землю, його знаком є Телець.

Іоанн (орел) належить до стихії води, і його зодіакальний знак — Скорпіон.

Час на відвідування: близько години

18 Базиліка Del Santissimo Redentore Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Церква Спасителя (Redentore), побудована в XVI столітті на честь подяки Богові за спасіння міста від епідемії чуми, яка вирувала у Венеції у 1575-1576 роках і знищила до третини населення міста.

Вже майже п’ять століть, з 21 липня 1577 року, кожну третю неділю липня Венеція відзначає цю подію.

Джудекка заповнюється венеціанцями завдяки понтонному мосту, що з’єднує острів з іншою частиною міста. У суботу ввечері традиційно запускається феєрверк.

Час на відвідування: близько 30 хвилин

Навпроти Джудекки знаходиться острів Сан Джорджо Маджоре

19 Базиліка Di San Giorgio Maggiore Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Плодом незаперечного генія архітектора Андреа Палладіо у Венеції стала церква Сан-Джорджо Маджоре (термін «маджоре» використовується щоб відрізнити її від однойменної церкви на острові Сан Джорджо в Алга). Розташована вона на острові Джудекка, навпроти Сан Марко, серця Венеції.

Колишня будівля монастиря бенедиктинців, побудована у Х столітті, була зруйнована землетрусом 1223 року. Зведення сучасної будівлі було завершене в 1576 році, за винятком фасаду, завершеного пізніше архітектором Скамоцці. У церкві зберігаються картини Тінторетто, в тому числі і «Таємна Вечеря». Дзвіниця датується 1791 роком.

У даний час Базиліка знаходиться під керівництвом невеликої громади ченців-бенедиктинців, які продовжують жити в одній з найдавніших частин абатства.

За окремим запитом, крім церкви, можливе відвідування і монастиря.

Час на відвідування: близько 30 хвилин

20 Собор Санта-Марія Глоріоза деї Фрарі Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Собор Санта-Марія Глоріоза деї Фрарі за значимістю і популярностю стоїть одразу ж після Базиліки Сан Марко. Дзвіниця Базиліки також займає почесне друге місце, її висота — 70 метрів, вище тільки дзвіниця собору Святого Марка — 99 метрів.

Венеціанці називають базиліку Фрарі — на честь францисканців (католицький жебракуючий чернечий орден).

Свій сучасний вигляд церква отримала в 1443 році завдяки архітектору Ніколо Пізано. Базиліка побудована в стилі італійської готики. Фасад будівлі прикрашений вже у венеціансько-візантійському стилі.

Тут ви можете побачити чудову роботу Донателло (єдину у Венеції) — статую Івана Хрестителя, знамениті полотна Тиціана «Мадонна Пезаро» і «Вознесіння Діви Марії» (тут же і похований художник), пам’ятник дожу Джованні Пезаро, хрест із зображенням Христа, виготовлений у XIII ст., кришталеву вазу зі Святою Кров’ю Христовою (вважається, цю вазу отримала Марія Магдалина після Розп’яття Христа). Вас неодмінно вразять 124 дерев’яні крісла з вирізаними на них ликами святих і надгробок Канови, в якому зберігається серце великого майстра.

Час на відвідування: близько години

Вартість входу: €3

21 Базиліка San Giovanni E Paolo Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Церква Сан-Джованні та Паоло вважається найбільшою спорудою міста. У Сан-Джованні та Паоло поховані 25 дожів, а також відомі діячі Венеції: Ораціо Бальоні, Джентіле Белліні, Джованні Белліні та інші.

Поруч знаходиться Колишня Скуола Гранде ді Сан Марко і пам’ятник Бартоломео Коллеоні роботи вчителя Леонардо да Вінчі.

Час на відвідування: близько 30 хвилин

22 Гетто Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Раніше це була маловідома зона в районі Каннареджо. Все змінилося 29 березня 1516 року, коли венеціанський Сенат постановив: «Необхідно об’єднати всіх євреїв в одному місці». Так на огородженій території міста з’явилося перше у світі єврейське гетто.

Слово «гетто» походить від венеціанського gheta — так на венеціанському діалекті називали «ливарний цех». З часом слово видозмінилося, стало вимовлятися як «гетто» і набуло сучасного значення.

Територія, передана євреям, була невеликою, що призвело до будівництва венеціанських «хмарочосів». На ніч ворота гетто зачинялися і полишати його мали право лише лікарі.

Сьогодні тут знаходиться Музей єврейського мистецтва, дві синагоги та єврейська бібліотека Ренато Маестро.

Час на відвідування: близько години

23 Круїз Великим Каналом Три дні у Венеції: маршрут від гіда

Великий Канал, або Каналаццо, як його називають венеціанці. Головна вулиця Венеції завдовжки 3 км і 800 м, завширшки від 30 до 70 м і завглибшки 5 м. Уздовж неї вишикувалися найкрасивіші палаци міста — демонстрація найбільшого багатства, що дісталося Венеції у пам’ять про колишню велич міста.

Головна «артерія» Венеції поділяє її на дві частини: Ультра (Сан-Поло, Санта Кроче і Дорсодуро) та Чітра (Сан Марко, Кастелло і Канареджо). Звиваючись у формі перевернутої букви S, канал проходить крізь все місто і закінчується біля пьяцетти Сан Марко.

Краще за все розпочати прогулянку від залізничного вокзалу Санта Лючія. Ви побачите всі чотири мости, перекинуті через Великий канал, церкви та палаци. Ось лише деякі з них: Сан-Джеремія фондако деї Туркі, палаццо Вендрамін-Калерджі, палаццо деї Камерленгі, палаци Долфін-Манін, Бембо, Лоредан, базиліка Санта-Марія делла Салюте.

Круїз завершиться біля парадних воріт міста — площі Сан Марко!

Час на відвідування: годинна прогулянка

Вартість приватного катера — близько €170 (залежить від кількості бажаючих, максимальна група — 12 осіб)

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України