Техно

Виявлено потужний викид метану із дна Балтійського моря

Під час експедиції в районі найглибшої частини Балтійського моря вчені зі Стокгольмського університету виявили несподіваний викид метану з морського дна. Наразі причини цієї незвичайної події залишаються невідомими.

Як випливає з прес-релізу, опублікованого на сайті університету 22 вересня, викид був зафіксований наприкінці серпня в Ландсортській западині — найглибша частина моря, неподалік шведських берегів.

Доцент, викладач морської геофізики Стокгольмського університету Крістіан Станне, який давно займається вивченням метанових викидів з дна Балтійського моря, сказав, що ніколи не бачив такої кількості газу, що виділяється, та ще й з такої глибини (близько 400 метрів).

Площа поверхні води, на якій зафіксовано викид, становить 20 квадратних кілометрів – це як 4000 футбольних полів. Вчені взяли безліч спроб відкладень і води, щоб з’ясувати природу явища.

«Схоже, що глибокі океанські течії викликають накопичення відкладень у цій конкретній галузі, але нам необхідно провести детальніший аналіз, перш ніж ми зможемо сказати щось певне», — припускають вчені, ґрунтуючись на відкладеннях та формі морського дна.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України