Техно

Висотний далекомагістральний літак може перебувати на висоті 19800 метрів протягом 18 годин. Відео

Scaled Composites Model 281 Proteus – висотний далекомагістральний літак з тандемним крилом, розроблений Бертом Рутаном для дослідження можливості використання літаків як висотних телекомунікаційних станцій.

Proteus є багатоцільовим транспортним літаком, здатним нести різні вантажі на зовнішньому пілоні. Він може перебувати в заданій точці на висоті більше 19 800 м протягом більш ніж 18 годин.

Літак Proteus має цільнокомпозитний графіто-епоксидний планер. Розмах переднього крила – 23,65 м, заднього – 28 м з встановленими кінцівками крил. Протеус управляється двома пілотами, що сидять у герметичній кабіні. Однак він також може виконувати свої завдання напівавтономно або справлятися із землі.

Scaled Composites Model 281 Proteus - висотний далекомагістральний літак з тандемним крилом
Scaled Composites Model 281 Proteus – висотний далекомагістральний літак з тандемним крилом

Льотні випробування тривали до кінця 1999 року. У червні Proteus вперше був показаний на міжнародному рівні, дебютувавши на авіасалоні в Парижі. Він без пересадок летів із Бангора (штат Мен) у Париж. Під час тижневого шоу він літав щодня, демонструючи свої можливості як телекомунікаційну платформу.

Протеус є чинним володарем низки світових рекордів ФАІ по висоті (клас: C1-е: літаки вагою 3000-6000 кг, група 3, турбореактивний), встановлених у співпраці з НАСА. У жовтні 2000 року було досягнуто найвищого результату – 19277м.

Scaled Composites Model 281 Proteus - висотний далекомагістральний літак з тандемним крилом
Scaled Composites Model 281 Proteus – висотний далекомагістральний літак з тандемним крилом

Через специфіку призначення літака він був використаний у низці значних дослідницьких проектів та місій. Scaled Composites, дочірня компанія Northrop Grumman, активно просуває літак як дослідницьку платформу.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України