Авторські статті

Висновки Ради міністрів закордонних справ ЄС по Україні

Рада ухвалила наступні висновки:

1. Європейський Союз шокований та глибоко засмучений погіршенням ситуації в Україні. Жодні обставини не спроможні виправдати репресії, свідками яких ми є. Ми найрішучішим чином засуджуємо будь-яке застосування насильства. Ті, хто відповідальний за грубі порушення прав людини, повинні понести відповідальність. Наші думки з родинами тих, хто втратив життя і зазнав поранень. Ми закликаємо до негайного припинення насильства, повної поваги до прав людини і фундаментальних свобод, в тому числі права на отримання медичної допомоги, а також до проведення термінового незалежного розслідування порушень прав людини, зокрема за допомогою Міжнародної дорадчої панелі Ради Європи. Ми закликаємо владу до максимальної стриманості, а лідерів опозиції просимо дистанціюватися від тих, хто вдається до радикальних дій, в тому числі насильства. Ми закликаємо український уряд дотримуватися своїх зобов’язань в рамках міжнародних інструментів з прав людини, стороною яких він є. Необхідно уникнути будь-якої подальшої ескалації, в тому числі запровадження надзвичайного стану або застосування сили проти протестувальників.

2. Ми закликаємо всі сторони без зволікань долучитися до змістовного діалогу для реалізації законних прагнень українського народу. Нагадуючи про свої висновки від 10 лютого, а також заяви Президента Європейської Ради, Президента Європейської Комісії та Верховного представника ЄС, Рада і надалі повністю підтримує свої пропозиції щодо допомоги у сприянні політичному діалогу між сторонами та деескалації ситуації. Ми очікуємо від обраних представників України, щоб вони виконували свої обов’язки, в тому числі у Верховній Раді. Рада наголошує, що основна відповідальність за поточну ситуацію, а також за вжиття перших кроків, які зроблять можливим подібний діалог, лежить виключно на президентові Януковичу та українській владі.

3. Європейський Союз продовжує вважати, що будь-яке надійне рішення політичної кризи включає конституційну реформу, формування нового інклюзивного уряду і створення умов для демократичних виборів. Ми залишаємось готовими підтримати Україну в процесі реформ для забезпечення стабільного, заможного і демократичного майбутнього для її громадян. Наша пропозиція щодо політичної асоціації та економічної інтеграції залишається в силі. Рада нагадує, що Угода про асоціацію, включаючи ЗВТ, не є кінцевою метою співпраці між Україною та ЄС. Крім того, Європейський Союз готовий запропонувати допомогу і підтримати гуманітарні організації у поповненні запасів медикаментів та медичного обладнання для лікування людей, які стали жертвами насильства.

4. У світлі погіршення ситуації ЄС вирішив невідкладно застосувати цільові санкції, включаючи замороження активів і візові санкції, проти тих, хто несе відповідальність за порушення прав людини, насильство і застосування надмірної сили. Держави-члени домовилися призупинити ліцензії на обладнання, яке може бути використане для внутрішніх репресій, а також переглянути експортні ліцензії на спорядження, яке згадується у Спільній позиції 2008/944/CFSP. Рада доручила відповідним Робочим сторонам негайно розпочати необхідну підготовку. Масштаби імплементації залежатимуть від подій в Україні.

5. Стикнувшись з такою жахливою кризою в Європі, ЄС продовжуватиме тісно співпрацювати з міжнародною спільнотою, включаючи ОБСЄ та Раду Європи, для знаходження тривалого і інклюзивного рішення, яке поважатиме права всіх українців.

6. Рада наголошує на важливості активного громадянського суспільства для забезпечення демократичного і заможного майбутнього України. Вона повторює свої зобов’язання стосовно покращення міжлюдських контактів між ЄС та Україною, серед іншого через процес лібералізації візового режиму відповідно до умов, узгоджених в рамках Плану дій з лібералізації візового режиму. Тим часом, Рада закликає держави-члени оптимально скористатися Угодою про спрощення візового режиму та можливостями Візового кодексу.

Засідання Ради закордонних справ

Брюссель, 20 лютого 2014

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.