Новини

Вишивка бісером: схеми і матеріали

Одне з найулюбленіших занять майстринь рукоділля – вишивання на тканинному полотні бісером. Така художня робота дуже кропітка, потребує багато уваги і терпіння. Але картини з бісером по завершенню робіт виглядають дуже яскраво, ефектно, на світлі переливаються барвами. Не обов’язково мати досвід у рукоділлі для того, щоб починати роботу із таким матеріалом. Достатньо купити схеми для вишивки бісером або готові набори в Zupa, мати велике бажання до праці і час.

Як вірно обрати для себе схему

Обирати схеми для вишивки бісером необхідно відштовхуючись від власного досвіду. Якщо його не так багато, то краще зупинити свою увагу на вже готових наборах. Нехай перші роботи будуть невеличкі і простенькі, без важких схем з мінімумом необхідних матеріалів. На що треба звернути увагу, перш ніж купити схему для вишивки бісером:

  • які матеріали входять до набору;
  • розмір полотна, формат, його якість, наявність часткової зашивки;
  • які нитки використовуються (натуральні чи синтетичні);
  • малюнок картини, його складність;
  • якість бісеру, розмір отвору.

За основу майбутнього творіння із бісеру можна брати вже знайомі схеми, які використовувалися раніше для вишивки. Великий вибір різноманітних наборів та схем можна знайти в інтернет-магазині, в наявності є моделі різних тем і формату.

Матеріали

Необхідно мати щонайменше базовий набір матеріалів та інструментів для рукоділля. До нього входять:

  • нитки (шовк, капрон або муліне);
  • тоненькі голки для бісеру (якщо використовуються тканинна основа);
  • швейні голки, шило (у випадку використання для основи щільних матеріалів);
  • тканина, шкіра, фетр або картон, тюль, канва (у якості основи);
  • ножиці;
  • бісер або його різновиди.

Здебільше схема для вишивки бісером продається з частковою або повною зашивкою. Окремо можна придбати бісер необхідного кольору та розміру, нитки і інші інструменти. Найчастіше за основу для вишивки береться матеріал габардин. На нього добре наноситься малюнок. У складі тканини є флізелін, який робить матеріал більш стійким і міцним. З ним легко працювати, він не рветься і не мнеться. Також для роботи можуть бути використані атласні тканини або сатин.

Для початківців краще під час рукоділля використовувати п’яльця. Вони допомагають міцно закріпити матеріал. Під час роботи нитки не будуть заплутуватися, візуально можна оцінювати якість роботи на всіх етапах, при необхідності щось виправити.

Схеми вишивок бісером

Перед початком роботи майстриня повинна визначитеся із тематикою картини з бісером. Найпоширеніші полотна: ікони, зображення птахів, звірів, природи, різноманітні натюрморти, квіти, портрети. Кожна с категорій має свої моделі схем різних розмірів від найменших (10/15 формат А6) до найбільших (70/100 формат В1).

Замовляючи схеми вишивок в інтернет-магазині можна суттєво зекономити час та власні кошти,. Можна обрати із представлених моделей найкращу і найбільш підходящу для себе, за декілька хвилин оформити покупку. Доставка можлива у всі міста та населенні пункті України почтовими службами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України