Новини

Вища освіта в США: вимоги, перспективи, ціна

Отримати прибуткову професію та побудувати хорошу кар’єру набагато простіше, якщо здобути вищу освіту у престижному вузі. Велика концентрація найбільш шанованих навчальних закладів знаходиться у США. Бути студентом Принстона чи Гарварда надзвичайно престижно. Та існує чимало нюансів, які повинні знати абітурієнти, перш ніж подавати заявки до вузів. Компанія Karandash надає допомогу українцям у подачі документів для навчання за кордоном.

Державний чи приватний: у який вуз вступати краще

Система вищої освіти в США значно відрізняється від інших країн світу. У країні є державні та приватні навчальні заклади. Та незалежно від форми власності, навчання у них платне. Знизити витрати на здобуття освіти можуть талановиті студенти, яким навчальний заклад пропонує стипендії.

Приватні вузи фінансують спонсори, самі студенти, вносячи оплату за навчання. Такі університети мають кращі навчальні бази, умови, щоб залучити до викладання провідних професорів. Оплата за навчання у приватних навчальних закладах дорожча, ніж у державних, проте вони дають більше стипендій.

Вузи не ставлять вікового цензу для абітурієнтів. Кожен виш сам формує правила прийому студентів: влаштовує іспити, співбесіди чи тестування. Для вступу потрібно мати шкільний атестат чи диплом бакалавра. Іноземні студенти повинні підтвердити знання мови, надавши сертифікати зразка TOEFL чи IELTS. Інколи потрібно пройти програму підготовки (зазвичай триває рік) від обраного вузу. Також потрібно скласти мотиваційний лист та резюме.

Найпопулярніші спеціальності, які обирають іноземні студенти для навчання у США:

  • бізнес;
  • медичні спеціальності;
  • дизайн;
  • інженерія;
  • комунікації.

Американські вузи приймають документи у два етапи: ранній та основний. На ранньому етапі спостерігається більша кількість зарахувань, ніж на пізньому.

Переваги та недоліка навчання у вузах США

Американська система освіти має переваги та недоліки. Серед плюсів здобуття вищої освіти у США є те, що студенти мають право працювати під час навчання до 20 годин на тиждень, а після отримання диплому лишатися на території штатів протягом трьох років. Здібним студентам виплачують стипендію та часто пропонують престижну роботу. Найбільшим мінусом є висока вартість навчання у всіх вузах Америки. Також непросто отримати студентську візу. Часто абітурієнтам надають відмови у виробленні візи типу F1.

Щоб отримати консультацію щодо вступу у виш США, потрібно залишити заявку на сайті компанії Karandash або зателефонувати за контактними номерами телефонів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України