Професор Колумбійського університету Джеремі Мао успішно випробував на тварин технологію, яка здатна зробити революцію в стоматології у разі використання на людях. Якщо робота Мао приведе до успіху, ми зможемо забути про бормашинки, зубні імплантати і протези.
Вчений досліджує вирощування кісткових тканин зі стовбурових клітин організму. Зуб, наприклад, він вважає можливим виростити прямо у порожній альвеолі у роті.
Джеремі Мао зробив схожий на реальний зуб каркас з натуральних матеріалів і помістив у нього стимулятор росту. У піддослідного щура він впровадив зачаток такого зуба в порожню альвеолу. Пориста структура каркаса дозволила стовбуровим клітинам тваринного організму мігрувати в цю конструкцію.
В середньому через 9 тижнів у випробовуваних виростали зуби. Випробувавши свій підхід на щурах (і на добровольці, якому «протез» був впроваджений хірургічно), вчений показав його ефективність. Але ж потрібні роки клінічних випробувань і перевірок. А головне: через 9 тижнів поверхня «будівельних лісів» дійсно була покрита нової масою клітин дентину, але насправді від нього до повної регенерації цілого зуба ще дуже і дуже далеко. Можливо, знадобиться кілька «раундів» втручання, щоб відновити послідовно пульпу, дентин і інші тканини дорослого зуба.
І можливо, першими в підсумку виявиться зовсім не команда Джеремі Мао, а їхні японські колеги і конкуренти, які пішли по іншому шляху, почавши з виділення стовбурових клітин, і вже досягли вирощування цілком повноцінних зубів.