Джеремі Мао
Джеремі Мао

Вирощені зуби зі стовбурових клітин випробували на людях

Джеремі Мао

Професор Колумбійського університету Джеремі Мао успішно випробував на тварин технологію, яка здатна зробити революцію в стоматології у разі використання на людях. Якщо робота Мао приведе до успіху, ми зможемо забути про бормашинки, зубні імплантати і протези.

Вчений досліджує вирощування кісткових тканин зі стовбурових клітин організму. Зуб, наприклад, він вважає можливим виростити прямо у порожній альвеолі у роті.

Джеремі Мао зробив схожий на реальний зуб каркас з натуральних матеріалів і помістив у нього стимулятор росту. У піддослідного щура він впровадив зачаток такого зуба в порожню альвеолу. Пориста структура каркаса дозволила стовбуровим клітинам тваринного організму мігрувати в цю конструкцію.

В середньому через 9 тижнів у випробовуваних виростали зуби. Випробувавши свій підхід на щурах (і на добровольці, якому «протез» був впроваджений хірургічно), вчений показав його ефективність. Але ж потрібні роки клінічних випробувань і перевірок. А головне: через 9 тижнів поверхня «будівельних лісів» дійсно була покрита нової масою клітин дентину, але насправді від нього до повної регенерації цілого зуба ще дуже і дуже далеко. Можливо, знадобиться кілька «раундів» втручання, щоб відновити послідовно пульпу, дентин і інші тканини дорослого зуба.

І можливо, першими в підсумку виявиться зовсім не команда Джеремі Мао, а їхні японські колеги і конкуренти, які пішли по іншому шляху, почавши з виділення стовбурових клітин, і вже досягли вирощування цілком повноцінних зубів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh