Санкції Заходу по алкогольному сектору істотно вплинули на виробництво. Співробітники алкогольного заводу «Файур-Союз» зафіксували значне зменшення обсягів виробництва.
Причиною скорочення виробництва горілки в росії стали **зростання цін на алкогольні напої**. Федеральна служба з регулювання алкогольного ринку росії повідомила, що виробництво спиртів зменшилося на понад 16% у першій половині 2025 року. Офіційні дані вказують на зменшення виробництва горілки на 10,9% у річному обчисленні: з 33,40 мільйонів декалітрів у 2024 до 31,38 мільйонів декалітрів за аналогічний період 2025 року.
Колись легендарний російський напій, що використовувався навіть як національна валюта в 1990-х, залишається важливою частиною культури країни. Однак виробництво зменшилося, тоді як **споживання** зросло. У 2024 році росіяни випили більше, ніж на подібних етапах за останні вісім років.
Все більше людей обирають **ром, віскі, бренді та текілу**, як повідомила російська фінансова аудиторська компанія Finexpertisa у травні. Водночас президент росії Володимир Путін заявив, що росіяни починають менше пити, стверджуючи, що більше з них надають перевагу спорту. _’Кинути пити й почати кататися на лижах’,_ жартував він.
Проте горілка все ще залишається провідним вибором, складаючи 60% річних продажів. Зниження виробництва горілки в росії було спричинене зростанням цін на алкоголь та забороною на експорт алкоголю в ЄС, США та інші країни через санкції. Це значно зменшило доходи від експорту для російських виробників горілки, як повідомила державна служба контролю якості продукції в Ростовській області в червні, посилаючись на дані консультаційного агентства Strategy Partners.