Новини

Вирішення задач в житті людини. Олег Мальцев

Як досягти успіху? Цілі й задачі в житті

Життя – це вирішення задач, які щодня виникають ззовні, і які ставить перед собою сама людина. При цьому рішення одних задач не викликає ніяких труднощів у більшості людей, в той час як інші – ставлять людину в тупик.

Чому так відбувається? Ймовірно, раз існують різні рівні задач, існують і різні підходи до них, тобто, різні рівні їх вирішення. Однак, сучасна класична наука ніяк не проливає світла на це питання. Тому середньостатистичній людині нічого не залишається робити, як діяти звичним для себе способом в надії отримати результат.

Вперше робоча класифікаційна модель рівнів вирішення задач була представлена академіком “УАН” (Українська академія наук), доктором філософії Олегом Вікторовичем Мальцевим, який займається проведенням наукових досліджень і конструюванням технологій в області вирішення задач людиною в різних сферах життя і діяльності. Перш, ніж приступити до її розгляду, необхідно зрозуміти які взагалі види задач існують.

З точки зору прикладної науки існує 4 класи задач:
1. Задачі класу стану характеризуються налагодженням емоційного, психічного, психологічного стану людини;
2. Задачі класу виживання – рівень, якому відповідають задоволення природних потреб людини та інші задачі, пов’язані із забезпеченням життєдіяльності;
3. Задачі класу управління пов’язані з управлінням людьми, системами, і т.д.
4. Задачі класу створення – рівень конструювання і створення цілісних систем.

Тепер розглянемо 4 рівні вирішення задач:
1. Система автоматизмів необхідна для розвантаження розуму людини при виконанні дрібних операцій, що не вимагають докладання зусиль.
2. Рішення задач за допомогою слова.
3. Рольове моделювання – використання відповідних ролей і моделей поведінки. Цьому ж рівню відповідає спосіб вирішення задач – Система конструювання на ходу (система заздалегідь прийнятих принципів, висновків, рішень, сценаріїв і виборів).
4. Вертикальний спосіб вирішення задач – найвищий рівень.

Як бачите, система автоматизмів людини, яку використовує більшість людей, не призначена для створення результатів. Дана класифікація говорить про необхідність використовувати речі за призначенням. Перш ніж вирішувати будь-яку задачу, людині потрібно спочатку зрозуміти, до якого класу вона належить, вибрати відповідний рівень і інструмент вирішення, а вже тільки після цього приступати до її реалізації. Якщо ви дієте інакше, то ви потрапляєте в залежність від ймовірностей: що ви отримаєте внаслідок – чергову невдачу або результат, невідомо.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України