ЄС|NATO

Винищувачі F-16 для ЗСУ: у Білому домі назвали важливу для України умову

У Білому домі підтвердили слова Байдена про те, що США не проти того, щоб союзники надали Україні винищувачів F-16, щоби закрити небо від російських атак. Проте терміни, кількість та які країни їх дадуть, залишаються незрозумілими.

Радник американського президента з нацбезпеки Джейк Салліван сказав, що ці питання вирішуватимуться паралельно з тим, як українські пілоти навчатимуться управлінню літаками. Очікується, що підготовка проходитиме протягом найближчих місяців, повідомляє Sky News.

Виступаючи на полях саміту G7 у Японії, американський чиновник нагадав, що лідер США Джо Байден поки що лише схвалив рішення про підготовку українських льотчиків на винищувачах у найближчі місяці. Він також додав, що допомога зброєю Україні змінюється зі зміною бойових дій.

Салліван підкреслив, що в жодному разі літаки F-16 не будуть використовуватися для завдання ударів по території РФ, як і інша зброя, яку країни Заходу надають Україні.

“Всі кошти, які Сполучені Штати передали Україні, надходять із ключовою умовою, що США не дозволяють і не підтримують атаки на російську територію. Це стосується і надання винищувачів F-16”, – зазначив Салліван.

У ЗМІ зазначають, що поки що партнери України не говорять про конкретні терміни постачання та кількість літаків. Але наголошують, що американський лідер досі відмовляв своєму українському колегі Володимиру Зеленському у запитах на багатоцільові винищувачі.

“У міру того, як найближчими місяцями розгортатимуться навчання, ми працюватимемо з нашими союзниками, щоб визначити, коли будуть доставлені літаки, хто їх доставить і в якій кількості”, – сказав на це Салліван.

За словами аналітиків, підтвердження наміру надати F-16 є довгоочікуваною перемогою Києва, котрий регулярно закликає союзників допомогти оснастити українську армію потужними літаками.

Західні лідери раніше стверджували, що навчання польотам на таких винищувачах займе надто багато часу. Також вони припускають, що це буде один із найскладніших апаратних засобів, наданих Україні, що, ймовірно, “підніме ставки між Росією та Заходом”.

Нагадаємо, ще у лютому поточного року Джо Байден заявив, що Україні “зараз не потрібні” американські винищувачі F-16.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України