Політика

В’єтнам розлютив ЄС: керівництво країни вирішоло дружити з Путіним

В’єтнам відклав офіційний візит вищого посадовця ЄС з питань імплементації санкцій ЄС Девіда О’Саллівана. Ханой очікував у гості Путіна, який обіцяв прилетіти після своєї інавгурації.

Конкретна дата зустрічі з Путіним поки що невідома, проте згадана позиція МЗС В’єтнаму щодо європейського представника розлютила Європейський Союз.

“Міністерство закордонних справ В’єтнаму розлютило Європейський Союз, відклавши на наступний тиждень зустріч із високопоставленим чиновником ЄС щодо російських санкцій напередодні можливого візиту в Ханой президента Росії Володимира Путіна”, пише Reuters.

Зазначається, що В’єтнам намагається вести нейтральну зовнішню політику у відносинах із великими світовими країнами, такими як РФ. Про це свідчить хоча б те, що країна на міжнародному рівні не засудила нападу Росії на Україну. Західні країни вважають відповідну риторику занадто близькою до Кремля, пише ЗМІ.

Там нагадали, що наступного тижня спеціальний посланник з питань імплементації санкцій ЄС Девід О’Салліван відвідає Південно-Східну Азію. Передбачалося, що чиновник зустрінеться з представниками в’єтнамського уряду 13-14 травня, проте тепер О’Саллівана просять відкласти візит.

Reuters стверджує, що один із дипломатів щодо причин затримки зустрічі повідомив таке: “Лідери занадто зайняті, щоб зустрітися з ним”.

Троє інших дипломатів також підтвердили ЗМІ факт відтермінування візиту. Стверджується, що альтернативною датою для зустрічі В’єтнам запропонував липень. Одне з джерел повідомило Reuters, що В’єтнам стурбований тим, що візит Путіна зіпсують переговори з посланцем ЄС.

Reuters наводить реакцію дипломатичної делегації ЄС, яка назвала зміни планів щодо переговорів з О’Салліваном розчаруванням.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України