Зараз багато ВНЗ Польщі пропонують навчатися у них. Але перед вибором ВУЗ-у потрібно ретельно перевірити навчальний заклад і зважити всі переваги і недоліки навчання в ньому.
Спочатку, потрібно вибрати напрямок, по якому ви думаєте вчитися. Абітурієнти йдуть, в основному, на модні і відомі напрямки. Зараз – це європеїстика, міжнародні відносини, європейська дипломатія, туризм, а також менеджмент, економіка, журналістика, право. Але, як перевірено часом, попит на ринку праці на фахівців змінюється, а випускники модних спеціальностей можуть виявитися безробітними. Польські служби праці повідомляють, що зараз важко працевлаштуватися випускникам гуманітарних вузів, а також економічних. Але,
Основне правило вибору – правдиво оцінити свої сили. Так як, після 6 місяців навчання на складній або нелюбимої спеціальності, студент, найчастіше, їде додому.
Крім цього, не потрібно шукати вуз, де вчитися легко, так як таке навчання дуже скоро набридне.
Крім цих критеріїв, зверніть увагу на це:
1. Вибрати в яке саме місто ви поїдете для навчання. Може бути, це буде невелике спокійне місто? Або, навпаки, величезне, активне місто. Зазвичай, молодь обирає останнє. Через це потрібно перед поїздкою подивитися інформацію про місто в Інтернеті.
2. До останнього часу в Польщі вважали, що приватні вузи набагато гірше державних. Так як державні надають якісну освіту, вони надійні і більше шансів отримати хорошу роботу, маючи такий дипломом. Але в даний час ситуація змінилася.
Приватні вузи можуть бути краще по введенню інноваційних підходів в освіті, застосуванню нових технологій. Ціни за навчання в таких вузах більш приваблюють.
3. У рекламі ВНЗ Польщі обіцяють своїм майбутнім учням, що він потрапить до “престижного” ВНЗ. Але це не так. У зв’язку з цим, потрібно ретельно вивчити всю інформацію – перегляньте сайт, статті в газетах, відгуки приятелів. Також можна переглянути сайт Державної акредитаційної комісії в Польщі, вона визначає якість і умови навчання у вузах.
4. Необхідно добре говорити по-польськи.
5. Дуже часто, думають, що “wy?sza szko?a” – це “університет”. Але багато приватних вузів – це не університети.