Автоматичний тонометр – це електронною прилад з осцилометрична вимірювальною системою, який призначений для того, щоб самостійно контролювати артеріальний тиск.
Надійність і висока точність у поєднанні з легким управлінням дозволяють зробити вимірювання тиску простим і комфортним для людини.Такі тонометри ви можете знайти в paniapteka.ua. На сторінці магазину в розділі Тонометри перед вами відкриється великий список тонометрів різного типу. Спеціалісти магазину допоможуть вам у виборі.
Манжета може бути плечова або зап’ястна. Зап’ястні тонометри дозволяють швидко виміряти артеріальний тиск і пульс на зап’ясті. Накачування і спуск повітря в манжеті відбувається автоматично. Такі пристрої прості у використанні – досить натиснути одну кнопку і результат з’явиться на дисплеї менше ніж за хвилину. Ці прилади менш функціональні, ніж плечові, але дуже зручні, компактні і дозволяють максимально швидко виміряти тиск і пульс без сторонньої допомоги, де б людина не знаходився. Плечові манжети випускаються в трьох розмірних лінійках: дитячі, середні та великі. Традиційно тонометри комплектуються середньої по ширині манжетою (12-14 см). В ідеалі, вона повинна становити приблизно 40% окружності руки.
Точність вимірювань в чому залежить від довжини пневмокамери – складати вона повинна не менше 80% окружності руки, на якій буде вимірюватися тиск. Для автоматичних тонометрів необхідна манжета з однією трубкою. Традиційно, виробники вказують на упаковці ці параметри, щоб полегшити підбір розміру.
Краще підібрати манжету з металевим фіксуючим кільцем, що дозволяє правильно одягнути манжету без сторонньої допомоги. Найдовговічніші манжети на яких у місці з’єднання лита скоба пропаяне.
Виготовлена за безшовною технологією Пневмокамера надійніша. Надлишок в ній тальку може стати причиною поломки тонометра. Найнадійнішим варіантом вважається манжета з латексної камерою всередині. Якість липкою застібки має бути високим, інакше при вимірюванні високого тиску будуть виникати проблеми.
Хороший нагнітач легко і зручно накачувати, що, в свою чергу підвищує швидкість і зручність вимірювань. Якщо ж у людини хворі або навіть просто слабкі руки жорстка незручна груша може зробити достовірне вимір неможливим. При покупці дуже важливо спробувати самостійно прокачати грушу і оцінити її зручність.
Кращий матеріал для виготовлення груші – латекс, він забезпечує м’якість і міцність.
Технологія вимірювань
Сучасні автоматичні тонометри відрізняються технлогії, використовуваними для твори вимірі. Найбільш ефективними є:
Технологія МАМ дозволяє обчислити середнє значення тиск. Досягається висока точність вимірювань завдяки автоматичному аналізу трьох вимірів поспіль, не знімаючи манжети. Процес Займає менше 2 хвилин.
Технологія PAD призначена для діагностування аритмії в процесі вимірювання тиску. У тому випадку, якщо в процесі вимірювання прилад зафіксував нестабільне серцебиття, після вимірювання на дисплеї відобразиться відповідний символ. Intellisense. Повітря нагнітається в манжету таким чином, щоб при кожному вимірі створювалося оптимальний тиск, це скорочує час процедури, мінімізує больові відчуття і виключає ймовірність помилки при аритмії.
IQ Система. Наявність системи інтелектуальної логіки вимірювань IQ Система дає можливість істотно скоротити час вимірювань, що робить їх більш комфортними. При цьому менше травмуються артерії руки, виключаються помилки, пов’язані з довгим напругою руки і приблизно в 2 рази збільшується термін експлуатації батареї. Fuzzy Logic дозволяє автоматично визначати силу нагнітання в манжету повітря. При використанні цього алгоритму, прилад самостійно визначає той рівень тиску, до якого необхідно накачувати манжету.
Додаткові функції
Прилади можуть оснащуватися додатковими функціональними можливостями: Індикатор аритмії, Пам’ять, Безболісна манжета, Таймер оповіщення, Календар і годинник, Контроль якості вимірювань, Автоматичне відключення і економія батареї
Акумулятори і живлення від мережі
Практично всі автоматичні плечові тонометри оснащені гніздом для приєднання мережевого адаптера. Наявність адаптера особливо важливо в тому випадку, якщо пристрій використовується переважно в домашніх умовах. При включенні адаптера не обов’язково виймати з тонометра елементи живлення – вони відключаються автоматично в той момент, коли до приладу підключається штекер. Робота зап’ястного тонометра від адаптера не передбачена. Не варто забувати, що технічні характеристики, які вказуються на корпусі або в паспорті адаптера, не завжди в точності дотримуються маловідомими фірмами-виробниками. У такому випадку варто купити адаптер з деяким запасом потужності, або ж віддати перевагу дорожчому товару від шановного виробника.
Всі електронні тонометри сумісні тільки з алкалінових (лужний) енергоємними елементами живлення типу LR. Вони гарантують якісну безперебійну роботу пристрою протягом 200-400 циклів вимірювань, відповідно, міряючи тиск 2-3 рази на добу, батарея прослужить 4-6 місяцев.
Гарантії виробника
Варто купувати тільки той прилад, який пройшов клінічну апробацію та його відповідність ртутному еталону підтверджено згідно з протоколами AAMI і BHS. Ця інформація має міститися в паспорті приладу.