Техно

Вибираємо дриль для дому

Дана стаття є відправною точкою для створення цілого циклу статей за вибором інструменту. Практично кожна людина, яка має відношення до інструменту і хоча б раз в житті брав в руки молоток або гайковий ключ, стикається з питанням вибору різного інструменту, наприклад такого популярного, як дриль. Як і в разі вибору будь-якого інструменту, тут важливо розуміти, для яких цілей він буде використовуватися: для домашніх робіт і дрібного ремонту або ж для професійного активного використання у важких умовах експлуатації.

526394

Під якісним дрилем більшість обивателів має на увазі інструмент, що володіє хорошою надійністю і практичністю, але при виборі часто важливу роль відіграє і його вартість, а так само, як прийнято вважати, таке поняття як ціна-якість. І тут можна сказати кілька слів про те, який тип дрилі може вам знадобитися, що, звичайно ж, буде залежати від специфіки роботи, для якої вона буде використовуватися. Існує досить велика кількість різновидів дрилів в залежності від підтримуваних конкретною моделлю функцій, таких, наприклад, як наявність удару, який використовується тип патрона дриля, можливість додаткового регулювання швидкості обертання, не кажучи вже про технічні характеристики і інших додаткових функціях, таких наприклад, як функція імпульсу, яка використовується таким виробником електроінструменту, як Skil. Інструменти по найкращій ціні ви можете вибрати на сайті E-katalog. В розідлі “Дрелі, шуруповерти Skil” на сторінці сайту http://ek.ua/list/344/skil/ клієнт має змогу вибрати інструменти по найнижчій ціні від різних інтернте-магазинів. Консультанти каталогу допоможуть вам у виборі. У вашому розпорядженні також є величезний перелік виробників інструменту, на будь-який смак і гаманець, в залежності від ваших бажань і потреб. Останнім часом на ринку переважає інструмент неукраїнського виробництва, велика частина якого виготовляється в Китаї, починаючи від недорогого ширвжитку і закінчуючи дорогими моделями від світових лідерів електроінструменту, теж мають сучасні заводи, в тому числі і в КНР.

Давайте спробуємо розібратися, як вибрати хорошу дриль для себе, не загубивши жодної дрібниці. Як і будь-який інший інструмент, дрилі можна розділити на клас побутового і професійного рівня, про що вже говорилося вище, але це зовсім не означає, що якщо ви хочете придбати професійну дриль для домашніх робіт, – то в цьому немає сенсу, оскільки в деяких випадках це цілком виправдано. Так як же вибрати хорошу дриль? І тут я повторюся, сказавши, що все залежить від того, скільки ви хочете витратити і для яких робіт збираєтеся використовувати; а так само від того, який інструмент у вас вже є в користуванні, оскільки якщо ви, наприклад, маєте під рукою досить потужний шуруповерт, і вам раптом знадобилося зробити кілька отворів в дереві або в листі металу, то і дриль-шуруповерт з подібною роботою цілком впорається.

Так само, як, наприклад, і перфоратор, якщо просто придбати для нього додатковий патрон з перехідником під звичайні свердла, в тому випадку, якщо вам потрібно просвердлити всього кілька отворів з низькою точністю і ви не хочете купувати для цієї мети додатковий інструмент. Поговоримо про найпоширеніший тип дрилів – ударного дриля, яка є в користуванні напевно кожного другого чоловіка, що виконує прості роботи по дому самостійно. Ударний дриль має універсальне призначення для робіт з різними матеріалами: як з бетоном і каменем, так і з металом, деревом, пластиком і ін. Таку можливість дає функція, що відключається удару, без якого досить проблематично було б працювати з такими матеріалами, як бетон або цегла . Застереження тут можна зробити на досить твердий і армований бетон, робота з яким ударним дрилем зазвичай є вкрай скрутній і вимагає використання більш потужного інструменту, такого як перфоратор.

Основною відмінністю перфоратора від ударної дрилі є більш довговічний і повноцінний ударний (електро-пневматичний) механізм, який в ударного дриля вдає із себе по суті звичайну Храпова тріскачку. Тому для ударного дриля не рекомендується використовувати ударний режим в якості основного, тому що це значно скорочує термін служби ударного механізму і самого інструменту. Для високоточних робіт рекомендується використовувати ненаголошені дрилі, зазвичай це доля професіоналів або необхідно для якихось відповідальних робіт. Для кого-то хороша дрель – це втілення високих технологій від відомого виробника, для кого-то – потужний і при цьому недорогий інструмент, який не шкода було б залишити на дачі або дати на час сусідам.

Наявність додаткових необхідних для вас опцій ви визначаєте самі. Наприклад, ключовий патрон вважається більш довговічним на відміну від швидкозатискного і забезпечує надійний затиск свердла. Однак багато хто воліє саме патрон, щоб уникнути можливих пошуків ключа в разі його втрати, до того ж він більш зручний при роботі з невеликим навантаженням, де потрібно часта зміна оснастки, незважаючи на можливі рідкісні і неприємні моменти, коли патрон може «закусити». Практично всі дрилі для зручності використання мають функцію реверсу і електронним регулюванням швидкості обертання, тобто частота обертання патрона збільшується в залежності від сили натискання на курок.

Найбільш поширені дрилі середньої потужності, 600-700 Вт, які більшість людей вибирають в якості основного домашнього інструменту. Як правило дрилі з потужністю понад 600 Вт можуть мати як одно-, так і двошвидкісний редуктор, відрізнятися матеріалом корпусу. При цьому металевий корпус редуктора дрилі буде володіти найкращою тепловіддачею і більшою надійністю встановленого в ньому підшипника вала, що позитивно позначиться на надійності інструменту, хоча і дещо збільшить його вагу і нагрів корпусу при роботі. Деякі вважають за краще мати підвищений запас потужності, наприклад тисячі Вт і більше, для збільшення запасу надійності інструменту, більш важких робіт або можливості використання дрилі наприклад в якості міксера для перемішування будь-яких розчинів. Рідше виникає необхідність придбання дрилі з двошвидкісним редуктором або будь-якої додаткової функцією (наприклад імпульсу, про що я вже говорив раніше), або невеликий дрилі малої потужності і розміру для дрібних робіт.

Для роботи з твердими породами каменю і бетоном так само існує такий тип дрилів, як дрилі алмазного свердління, при роботі з якими часто застосовують подачу води, для охолодження робочої зони. (Не кажучи вже про серйозні установках для алмазного свердління для промислових робіт, але цієї теми ми поки торкатися не будемо.) Вони мають досить високу потужність і призначені для інтенсивного використання протягом тривалого часу.

У таких дрилях як насадок (витратних матеріалів) застосовуються алмазні коронки, за допомогою яких стає можливим створення наскрізних, або глухих отворів великих діаметрів в особливо міцних матеріалах (бетон, армований бетон, природний камінь, граніт). З їх допомогою можна проводити монтаж трубопроводу, електропроводки або вентиляційних систем. Використовуючи подібний інструмент, можна досягти набагато більш серйозних результатів, ніж при застосуванні перфоратора або звичайною ударного дриля, тому такі дрилі частіше застосовують для промислових будівельних робіт, ніж в домашніх умовах.

Так само однією з важливих особливостей дрилів алмазного свердління є відсутність биття і вібрації, завдяки чому отвори виходять досить точними і відшліфованими, не вимагаючи додаткової обробки по краях і зсередини виконаних отворів. При цьому процес свердління має невисокий рівень шуму і високу продуктивність. Як правило, такі дрилі випускаються з потужністю 1500 Вт і вище. Відповідно, чим вище потужність такого дриля, тим вища продуктивність.

Такий параметр, як максимальний розмір використовуваної оснащення, вказує, отвори яких діаметрів можна проробляти з допомогою конкретної дрилі алмазного свердління; так само, знаючи цей параметр, можна правильно підібрати коронки. Дрилі алмазного свердління поділяються на кшталт свердління на сухі, мокрі і універсальні. І тут можна сказати кілька слів про кожну з цих різновидів.

Дрилі сухого алмазного свердління не потребують водяному охолодженні під час роботи. Для збору пилу при роботі з ними застосовується мішок для збору пилу, але частіше використовують синхронне підключення до промислового пилососа. Алмазні дрилі мокрого свердління застосовуються для різання отворів в залізобетонних конструкціях, і з метою захисту алмазної коронки від передчасного зносу, під час роботи такого дриля на оснащення подається охолоджуюча рідина. Також існують універсальні дрилі алмазного свердління, які можна використовувати як для сухого свердління, так і для свердління з водяним охолодженням.

З огляду на розвиток сучасного інструментального ринку, не можна забувати і про категорії акумуляторних дрилів, асортимент яких за останні роки постійно збільшується. В даний час можна знайти практично будь-який інструмент для різного типу робіт, що працює від акумуляторів, не кажучи вже про звичайних акумуляторних дрилях, які давно вже застосовується як в побуті, так і в промислових масштабах. Залежно від вимог до часу безперервної роботи акумуляторний інструмент дозволяє в деяких ситуаціях не залежати від наявності електричної мережі, будучи більш мобільним інструментом і не поступаючись при цьому по потужності електричної дрилі, як безударной, так і з функцією підключається удару.

Виробники інструменту використовують всі можливі засоби і технологічні нововведення в боротьбі за свого покупця. Починаючи від ергономіки в дизайні інструменту і застосуванні різних додаткових опцій, таких як запобіжна муфта, що відключаються вугільні щітки, або навіть застосування в конструкції бесщеточного двигуна, шарнірне кріплення кабелю для запобігання обривів (або можливість його повного від’єднання), застосування сучасних високотехнологічних акумуляторів з функцією електронної захисту від глибокого розряду і підвищеною місткістю (тобто часом безперервної роботи), і закінчуючи застосуванням особливо міцних металів і сплавів корпусу і складових частин механізму інструменту (металевий редуктор).

Вибираючи хорошу дриль, пам’ятайте, що вона не зможе замінити вам перфоратор, але можливо стане надійним помічником для самих різних робіт як по дому, так і в робочих умовах. Визначтеся з необхідним для вас набором функцій, типом дрилі, ціновим діапазоном, вашими уподобаннями того чи іншого виробництва інструменту і можливої ??категорією професійного і якісного інструменту, інструменту побутового рівня, або ж бюджетної категорії для нечастих робіт, зверніть увагу на країну-виробника і якість збірки .

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України