Техно

Вибираємо бензогенератор для дачі

Насамперед при виборі генератора звертаємо увагу на його потужність. Тому необхідно підрахувати електричну потужність всіх споживачів на вашій дачі: освітлення, побутові прилади і т.п.

При підрахунку необхідно потужність, зазначену на шильде, розділити на cos?, вказаний на тій же шильде (найчастіше cos? = 0,8): отриманий результат буде тією потужністю, яку буде споживати електроприлад. Отриману суму потрібно збільшити на 15 – 20% (це «запас міцності»: що-небудь ще на дачу привезли, а вже не підключити – електрозахист відключається). Плюс не треба забувати що в момент включення електроприлади споживають трохи більше потужності. Такий генератор ви можете придбати в інтернет-магазині 220volt. На сторінках магазину ви купите обладнання по доступній ціні з гарантією.

Генератор для дачі

Традиційно для дачника стоїть вибір між бензиновими і дизельними генераторами. Давайте розберемося, що краще.

Зрозуміло є ще варіант газового генератора, але на дачах газ рідкість, тому розглянемо його в наступних замітках, так само як і вітряки і сонячні батареї.

Якщо ваша дача електрифікована і електрогенератор буде додатковим джерелом живлення (на випадок аварійного відключення електромережі), то, при невеликій споживаної потужності (до 12 Квт), можна використовувати бензиновий однофазний електрогенератор. Найпростіші двотактні двигуни, допускають напрацювання на відмову всього 500 мотогодин. Тому, вигідніше відразу вибирати генератор з чотиритактним двигуном.

Електрогенератор більшої потужності (випускаються до 20 Квт) буде економічно не вигідний: різко зростає витрата палива. Бензиновий електрогенератор має істотний недолік – він не може довго працювати без перерви через перегрів.

Якщо дача не електрифікована і генератор потрібно для постійного користування, то слід вибирати дизельний генератор відповідний вам по потужності.

Сучасні дачні споживають електроенергії значно більше 12 КВт: підігрів води, електроприлади на кухні, кілька холодильників, джакузі, підігрів підлоги і стін та інші споживачі. Для такої дачі слід вибирати тільки дизельний електрогенератор.

Дизельні двигуни значно надійніші бензинових і допускають напрацювання на відмову до 4000 мотогодин. Випадок з практики: взимку відключили світло на кілька годин, бензогенератор 1 квт. забезпечував газовий котел, холодильник і телевізор. Якщо дача електрифікована, то слід вибирати джерело безперебійного живлення: автоматика підключить і відключить електростанцію в потрібний момент без участі людини. Слід враховувати, що всім видам двигунів необхідна зупинка для охолодження (в середньому через 8 годин роботи) та технічного обслуговування. Такі зупинки слід планувати відповідно до інструкції з експлуатації.

Слід запам’ятати одне правило: запускати двигун електрогенератора слід при відключеному навантаженні (чайники, світильники, електроінструмент і т.д.). Це пов’язано з великим пусковим струмом; особливо великий кидок буде на, так званій, реактивної навантаженні – навантаженні, в якій є котушка індуктивності (наприклад, обмотка мотора електродрилі).

Перед дачним генератором, крім забезпечення потрібної кількості споживачів, ставляться наступні зедачі:

економне споживання палива – зазвичай це генератори малої потужності,
безпека і простота в роботі і обслуговуванні,
низький шум при роботі або можливість застосування спеціальних рішень, щоб знизити шум і вібрації,
мобільність і легкість – якщо ви маєте намір його перевозити.

Думка бувалого дачника: кращим вважаються генератори на дизельному двигуні. Вони і потужніше і надійніше. Але якщо ви не проводите на дачі багато часу, то краще взяти бензиновий. Він набагато мобільніше і трохи дешевше.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України