Авторські статтіТехно

Вибираємо акустичну систему для дому

Отже, ви вирішили придбати для себе нову акустичну систему. Причому, обмовимося відразу, йдеться про акустичній системі, які ви будете розміщувати у себе у вітальні і використовувати для прослуховування музики та перегляду відеофільмів. І, звичайно, вам дуже хочеться, щоб ваша нова домашня акустика радувала не тільки ваше око, але і слух.

1375385877_acustika

Прийшовши в магазин, ви впадете в легкий ступор від величезного різноманіття тих моделей, які там присутні. При цьому виникає одвічне питання, майже як у класика – «Що ж взяти, щоб потім не було боляче за безцінне витрачені гроші?» Для того, щоб отримати на нього зрозумілу і досить чітку відповідь, спробуємо розібратися на які параметри необхідно орієнтуватися при виборі домашньої акустики. Наприклад, на сайте m.ua в розділі Акустичні системи ви переглянете велику кількість систем, зможете вибрати необхідну по характеристикам. Спеціалісті магазину нададуть вам необхідну консультація.

Перше, що необхідно зробити в магазині, який торгує акустикою, це визначитися із зовнішнім виглядом і розмірами акустичних систем. Якщо зовнішній вигляд це цілком ваша прерогатива, то щодо розмірів необхідно зробити кілька зауважень. По-перше, навіть якщо простір вашої кімнати не так вже і велике, не варто брати колонки дуже маленького розміру. Які б новітні технології не застосовували виробники, слід знати, що в акустичній системі важливі два елементи – це акустичні та резонансні властивості корпусу системи і акустичні випромінювачі («динаміки»), які там застосовуються. Акустичні системи малого розміру, як правило, погано відтворюють низькі частоти, тому постарайтеся, щоб лінійні розміри обраної вами акустики були максимально можливими.

По-друге, намагайтеся вибирати акустику в дерев’яних корпусах. На жаль, акустичні властивості пластика ще далекі від акустичних властивостей дерева і тому колонки, що мають пластиковий корпус, звучать менш «багато».

Наступне, що потрібно зробити, обов’язково попросити у продавців-консультантів технічний паспорт на обрану акустику. Які обов’язкові параметри в ньому мають бути присутні, і на які показники необхідно орієнтуватися?

• Чутливість гучномовця. Ця величина характеризує рівень звукового тиску, який буде створювати акустична система при вступі на неї певної потужності. Тобто якщо ми до одного і того ж підсилювача підключимо акустику з різним значенням чутливості, то голосніше гратимуть ті колонки, у яких це значення більше. Орієнтуйтеся на значення цього параметра від 90 Дб і вище.

• Діапазон відтворюваних частот. Це один із самих головних параметрів при виборі акустики. Загальновідомо, що людське вухо здатне сприймати звук в діапазоні від 16-20 Гц до 18-20 кГц, включно. Тому акустична система також повинна мати відповідний діапазон відтворення. Як правило, це від 18 до 20 кГц.

• Кількість смуг. В ідеалі добре мати один акустичний випромінювач, який здатний рівномірно відтворити весь діапазон звукових частот. Але на практиці цього досягти дуже складно, тому акустичні системи розбивають на смуги. Якщо дозволяє бюджет, то краще вибрати 3-х смугову систему, якщо ні то 2-х або 2.5 смугову.

• Імпеданс. Це повний активний електричний опір акустичної системи. Стандартне значення – 4, 6 або 8 Ом. Орієнтуватися в цьому випадку необхідно на підсилювач, який у вас вже є. Це значення написано в його технічних характеристиках, які обов’язково повинні бути зазначені в його паспорті. Якщо у вас ще немає підсилювача, тоді все простіше. Ви можете вибрати акустику з будь-яким імпедансом, а потім підібрати підсилювач під значення імпедансу акустики. При збігу вихідного імпедансу підсилювача і вхідного імпедансу акустичної системи відбувається практично їх ідеальне узгодження, що в свою чергу тягне за собою якісне звуковідтворення.

• Максимальна тривала електрична потужність. Позначається у ватах (Вт). Являє собою параметр, який характеризує «як голосно» звучатимуть ваші колонки. Тут слід звернути увагу саме на слово «тривала», так як в паспорті добросовісний виробник вказує ще й «короткочасну» або «пікову» потужність. Слово «довгострокова» позначає звук якої потужності ваші колонки зможуть відтворювати необмежено довго без пошкодження, а «короткочасна» або «пікова» лише короткий проміжок часу. Завжди слід брати акустичну систему, потужність якої на 20% -30% перевищує потужність вашого підсилювача. Крім цього слід мати на увазі, що при досягненні вихідної потужності підсилювача, рівний максимальної потужності акустичної системи, починають зростати акустичні спотворення, що призводить до можливої ??появи хрипів у колонках. Як правило, для дому досить акустики потужністю 50-100 Вт Більш малопотужна акустика не дозволить озвучити велике приміщення, але на якість звуку це не впливає. При цьому не мається на увазі, що ви будете слухати ваші колонки на повну потужність, досить подавати на них 20-30 ват і отримувати на виході звук з мінімальними спотвореннями.

Ну і звичайно, після того як ви вибрали собі акустичну систему, обов’язково попросіть продавця включити її на прослуховування. При цьому попросіть, щоб підключається підсилювач не мав многополосного еквалайзера, а мав лише регулятори тембру. Хитрі консультанти частенько накручують з його допомогою частотний діапазон і «дожимають» звучання колонок. У наслідку, прийшовши додому і, підключивши колонки до свого домашнього підсилювача, у вас може виникнути відчуття, що акустичні системи перестали нормально відтворювати звук.

Обов’язково зверніть увагу на джерело звуку, який підключений до підсилювача з обраною акустикою. Це обов’язково повинен бути CD або DVD програвач з фірмовим диском, що має звук у форматі Audio-CD або йому подібний. Не варто випробовувати ваші колонки, слухаючи на них в якості тестового звукового сигналу звук у форматі MP3, який здатний звести нанівець якість звучання навіть найдорожчою акустики.
Уважно, протягом декількох хвилин послухайте звучання колонок при різних рівнях гучності, в тому числі і на максимальній. І тільки після цього приймайте рішення про придбання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України