Вибух у Бейруті: Одноразовий власник одноразового судна з одноразовим екіпажем. Саморобні ракети Касам літають саме на паливі з селітри

Бізнесмен Ігор Гречушкін купив судно Росус, яке доставило селітру в Бейрут, тут, у нас, на Кіпрі за суму, прошу вашої уваги – 300 000 Євро

Для довідки точно таке ж судно, списане на металобрухт вартує 350 000. Тобто Ігор купив судно дешевше металобрухту. Про це повідомляє Голос українською з посиланням на  cyprus24.online.

Технічний стан такий і був – металобрухт. До Мозамбіку, де мешкає офіційний покупець селітри, це судно точно не дісталося б. Воду з трюму безперервно відкачували постійно включені насоси. Так і пливли.

Максимум куди могло доплисти це судно, так це до Бейрута, куди воно і допливло.

Одноразове судно на один рейс

І одноразовий екіпаж. Який, діставшись до Бейрута, там розчинився. І зараз слідів не знайти – бо документів не залишилося.

І одноразовий судновласник

Ні до цього, ні після нього Ігор Гречушкін судноперевозками не займався, і був повним профаном в цій справі. Ось такий коротенький епізод бізнес біографії – судновласник на кілька місяців.

Ось ви зараз думаєте, чому Мозамбік не затребував “заарештований” в Бейруті вантаж, за одне перевезення якого заплатив мільйон … Чому влада Лівану тримала це добриво на складі багато років, замість того, щоб пустити його по призначенню, як незатребуваний вантаж .. .

А я зустрічні питання задам. А ви впевнені, що цей самий Мозамбік взагалі в курсі, що він чогось там купив?

А ви впевнені, що цей “заарештований вантаж” залишився незатребуваним?

Може бути у цього вантажу спочатку було таке призначення, бути заарештованим в Лівані і далі нікуди не їхати?

Всі знають, що саморобні ракет Касам літають саме на паливі з селітри. Тому офіційно оформлена поставка трьох тисяч тонн селітри покупцеві в Лівані точно б потрапила під пильну увагу і контроль з боку будь-яких специфічних міжнародних організацій.

Зовсім інша справа “Довелося конфіскувати … що робити … ось воно лежить … охороняється … нікуди не дівається”.

А точно нікуди не дівається?

Хто знає, яка частина цього “добрива” залишалася на складі в порту до моменту вибуху, а яка частина була пущена в хід …

Чому в порту? Та тому що інтуїція підказує мені, що якби ця селітра складувалася десь в сільській місцевості, ізраїльські ракети знайшли б її протягом доби … Інша річ порт посеред житлового міста. Такі об’єкти навіть ізраїльська вояччина в мирний час не бомбить.

Ось такий погляд на події з сонячного Кіпру.

UPD: Кажуть, що Ігор Гречишніков, якого всі спецслужби шукають зараз по всьому світу, вийшов через своїх адвокатів на зв’язок з посольством Росії в Нікосії.

Так що залишайтеся на лінії. Далі буде.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh