ЄС|NATO

Вибори в Туреччині: жоден із кандидатів у президенти не набирає 50%

14 травня у Туреччині відбулися вибори президента. Виборчі дільниці працювали до 17:00, зараз все ще триває підрахунок голосів. Як повідомляє агентство Anadolu, вже опрацьовано 99,31% бюлетенів.

За останньою інформацією лідирує чинний президент Реджеп Тайіп Ердоган із результатом 49,41%. У його опонента Кемаля Киличдароглу – 44,96%. За третього кандидата – представника правого альянсу предків Сінана Огана – віддали голоси 5,20% виборців.

Явка на виборах склала 88.84%.

Згідно з турецькими законами, якщо жоден із кандидатів не набере сьогодні 50% плюс один голос, то 28 травня відбудеться другий тур президентських виборів.

Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що попередні результати голосування президентських та парламентських демонструють великий відрив Партії справедливості та розвитку та її кандидата від інших політичних сил країни.

“Переможцем на виборах незалежно від показників стала Туреччина та її народ. Голосування 14 травня стало одним із найгордіших за явкою в історії виборчих процесів нашої країни. Протягом усієї політичної кар’єри, ми виявляли повагу до волі народу. Висловлюємо повагу до думки виборців та на поточних виборах та всіх наступних”, – зазначив Ердоган.

У свою чергу лідер опозиційної Республіканської народної партії та кандидат від об’єднаних сил опозиції Кемаль Киличдароглу заявив, що впевнений у своїй перемозі у другому турі.

“Дані продовжують надходити прямо зараз. Якщо наш народ скаже: “другий тур”, ми це приймаємо. Ми обов’язково виграємо ці вибори у другому турі. Це все побачать”, – передає слова Киличдароглу телеканал NTV.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України