Новини з Австрії

В Австрії праві радикалі здобули незначну перевагу над опонентами у виборах в парламент ЄС

Право-радикали з Австрії, партія FPÖ святкує переконливу перемогу на виборах до ЄС і вважає себе натхненною цими результатами перед майбутніми виборами до Національної ради Австрії.

У неділю ввечері стало зрозуміло, що FPÖ виграла вибори до Європарламенту в Австрії з рекордним результатом. За підсумками голосування вона набрала 25,5 відсотка голосів. Партія ÖVP посідає друге місце з 24,7 відсотка, випереджаючи SPÖ з 23,3 відсотка. “Зелені” виграли близькі перегони за четверте місце з результатом 10,9 відсотка. NEOS посідає п’яте місце з 10,1 відсотка.

FPÖ вперше змогла посісти перше місце на загальнонаціональних виборах і, за результатами, включно з прогнозом картки для голосування, набрала 25,5 відсотка (плюс 8,3) або шість мандатів (раніше три). Уже в прогнозі тенденцій передбачалося, що FPÖ посяде набагато чіткіше перше місце.

Друге місце посіла ÖVP, якій довелося змиритися з втратою 9,9 відсоткових пунктів при 24,7 відсотка. ÖVP втратила два з семи попередніх місць. SPÖ залишається з п’ятьма місцями, отримавши 23,3 відсотка (мінус 0,6). “Зелені” набрали 10,9 відсотка (мінус 3,2), випередивши NEOS із 10,1 відсотка (плюс 1,6). Це означає два мандати як для “Зелених” (мінус один), так і для NEOS (плюс один)

Головний кандидат від FPÖ Гаральд Вілімський розглядає перемогу партії як явну ознаку “щирого прагнення до позитивних змін”. Успіх є результатом “стійкої, такої, що заслуговує на довіру, і послідовної роботи разом з австрійцями”. FPÖ “ставиться до вотуму довіри цього виборця смиренно, з вдячністю і, перш за все, відповідально”.

“Людям набридло розпалювання війни з боку ЄС, відкриті кордони, наслідки чого ми відчуваємо щодня, особливо у Відні, і надмірна регулятивна манія, в той час, як доходів ледве вистачає, щоб вижити”, – прокоментував керівник віденського осередку FPÖ Непп вибори до Європарламенту.

Першої “віхи” досягнуто, і ми продовжимо прагнути до завоювання довіри населення. “Ми йдемо на наступний рівень. І наступний етап називається “Федеральна канцелярія”, – сказав Кікль пізніше на мітингу партії FPÖ.

Успіх на європейських виборах приніс FPÖ не тільки політичний престиж, а й великі гроші в передвиборчу скарбницю. Партія свободи може отримати до 4,3 мільйона євро у вигляді “спеціального партійного фінансування” на європейські вибори. Загалом партії отримають фінансування в розмірі 2,5 євро на кожного виборця на виборах до ЄС – загалом 15,9 мільйона євро.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України