Політика

Вибори по-мексиканськи: напередодні голосування в країні вбито понад 20 кандидатів у президенти

У Мексиці наркокартелі хочуть прибрати до рук владу. Вони просувають вигідних їм кандидатів на виборах, а суперників убивають.

Деталі розкриває в матеріалі The Washington Post. Так, голосування заплановано на 2 червня. На сьогодні вже відомо про вбивства понад 20 кандидатів, сотні їхніх суперників вибули з політичних “перегонів” живими.

Понад 400 мексиканських політиків звернулися до уряду з проханням надати їм гарантії безпеки. Зазначається, що кампанія залякування і вбивств ставить під загрозу саму демократію.

Мета картелів – встановити “дружніх лідерів” у місцевих офісах, щоб мати більше впливу. Крім поставок наркотиків до США банди займаються незаконними перевезеннями мігрантів, здирництвом і вибиванням контрактів для фірм, які контролюють.

Злочинним угрупованням потрібно, щоб були призначені вигідні їм начальники правоохоронних органів і громадських робіт, тому їм важливо контролювати мерії. Також під загрозою – кандидати в губернатори та Конгрес.

Цілями картелів стали кандидати від усіх основних партій Мексики. Зокрема, у муніципалітеті Мараватіо з населенням 80 тисяч осіб убили трьох кандидатів у мери. Повідомляється, що раніше виборців підкуповували, а тепер їх просто “витісняють”, бо це дешевше.

У мексиканському штаті Чіапас діють приблизно 12 картелів.

Серед них – дві найпотужніші злочинні групи “нового покоління” Сіналоа та Халіско. За останні місяці вони вбили шість політичних кандидатів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України