Новини

Вибір якості відеоспостереження

2vnechnie-500x500При установці на свій об’єкт відеоспостереження кожен замовник повинен визначитися, в першу чергу, з метою встановлення системи відеоспостереження, при цьому потрібно уточнити які завдання повинне вирішувати відеоспостереження – розібратися в даному питанні допоможуть тут: установка камер видеонаблюдения, фахівці підберуть потрібне обладнання враховуючи такі аспекти як: якість відеокамер, розмір архіву, складність монтажу, програмного забезпечення. Загалом визначивши конкретну мету Ви вирішите дві проблеми:

Отримаєте точний, конкретний результат від відеоспостереження – то що йому необхідно в роботі, в системі безпеки об’єкта;
Скоротите можливі (непотрібні) витрати на установку системи – чим конкретніші і спеціалізованіші завдання, тим менше ціна всієї системи відеоспостереження та системи безпеки в цілому (оптимізована система).
Тому, перш ніж замовити систему відеоспостереження, необхідно визначиться з тими завданнями які вона вирішуватиме:

Відеофіксація номера автомобіля;
Відеофіксація особи людини;
Загальний огляд внутрішнього приміщення;
Загальний огляд вулиці;
Контроль касира і грошових купюр;
Відеоспостереження в офісі, контроль за співробітниками;
Приватне відеоспостереження за клієнтами, орендарями;
Відеоспостереження на транспорті;
Відеоспостереження на віддалених об’єктах, на великі відстані;
Відеоспостереження в екстремальних кліматичних і техногенних умовах.
Таким чином, в залежності від завдання, якість, ціна, технічні особливості системи відеоспостереження будуть різні. Чим вище якість і складність монтажу, тим вище ціна відеоспостереження. Тепер розглянемо якість і технічні параметри систем відеоспостереження, щоб Ви могли визначитися , яка підійде для Вашого завдання.

Аналогове відеоспостереження – 720×576 (D1 25 к/c)

Найпоширенішим і дешевим на даний момент є аналогове відеоспостереження з використанням відеореєстратора (програмно-апаратного комплексу для роботи із записом і переглядом відео потоку). У даній системі відеоспостереження можуть бути встановлені як внутрішні камери для опалювального приміщення, так і вуличні, що працюють при температурах від -40 до +60. Максимальна роздільна здатність (якість) такої системи 720×576 пікселів в PAL. Таке відеоспостереження може застосовуватися, коли необхідно отримати:

Загальний огляд вулиці;
Загальний огляд внутрішнього приміщення;
Контроль касира і грошових купюр;
Відеоспостереження в офісі, контроль за співробітниками;
Приватне відеоспостереження за клієнтами, орендарями;
Відеоспостереження в транспорті;
Відеоспостереження в екстремальних кліматичних і техногенних умовах;
Онлайн відеоспостереження без архіву записів.

IP – відеоспостереження – 1080×720 (720p) 30 к/c

IP – відеоспостереження є дуже гнучким, простим і дуже якісним, але ціна його в порівнянні з аналоговим значно вища. У даних системах відеоспостереження застосовуються IP – відеокамери, які складаються з матриці, об’єктива, корпусу і АЦП (Аналогово-цифровий перетворювач, пристрій оцифровки аналогово сигналу з матриці). IP-відеокамери є як внутрішні, так і вуличні, розраховані на температури від -40 до +60, вологостійкі та ударостійкі, з оптичним зумом (наближенням). В основному IP-камери мають високе розширення від 1080×720 пікселів і передають відеопотік з частотою 30 к/c. З такими камерами використовують спеціальні пристрої для роботи із записом і переглядом відео потоку – відеосервери. Відеосерверами є високопродуктивні комп’ютери з великим обсягом жорстких дисків для зберігання відео високої якості. Такі системи відеоспостереження можуть застосовуватися, коли необхідно отримати:

Відеоспостереження на віддалених об’єктах, на великі відстані;
Відеофіксація номера автомобіля;
Відеофіксація особи людини (підвищена деталізація);
Контроль касира і грошових купюр;
Онлайн відеоспостереження без архіву записів.

HD-SDI відеоспостереження – 1920×1080 (1080p) 25 к/c

Дане відеоспостереження є найякіснішим, дорогим і рідкісним видом відеоспостереження класу HD-відео. У HD-SDI відеоспостереження застосовують спеціальні камери HD-SDI формату для запису і передачі нестислого відеопотоку на спеціальні HD-SDI відеореєстратори. Відеозапис в такій системі є дуже якісним – 1920×1080 пікселів, картинка чітка і легко помітні дрібні деталі зображення (обличчя людини, прикмети, риси обличчя, номери автомобілів і т.д.). HD-SDI відеореєстратори обробляють і зберігають великі обсяги відеоданих, мають об’ємні жорсткі диски від 2 Тб. HD-SDI системи є аналоговими. Такі системи відеоспостереження можуть застосовуватися, коли необхідно отримати:

Відеоспостереження в екстремальних кліматичних і техногенних умовах;
Відеофіксація номера автомобіля;
Відеофіксація особи людини.
Висока якість картинки дозволяє застосовувати відеоспостереження для розпізнавання осіб і дрібних об’єктів зі значної відстані, що неможливо в звичайних (D1) аналогових видах відеоспостереження. Компактність системи, готові програмно-апаратні комплекси з відеореєстраторів дозволяють спростити монтаж і обслуговування, а отже знизити ціну в порівнянні з IP – відеоспостереженням.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України