Вибір якості відеоспостереження

При установці на свій об’єкт відеоспостереження кожен замовник повинен визначитися, в першу чергу, з метою встановлення системи відеоспостереження, при цьому потрібно уточнити які завдання повинне вирішувати відеоспостереження – розібратися в даному питанні допоможуть тут: установка камер видеонаблюдения, фахівці підберуть потрібне обладнання враховуючи такі аспекти як: якість відеокамер, розмір архіву, складність монтажу, програмного забезпечення. Загалом визначивши конкретну мету Ви вирішите дві проблеми:

Отримаєте точний, конкретний результат від відеоспостереження – то що йому необхідно в роботі, в системі безпеки об’єкта;
Скоротите можливі (непотрібні) витрати на установку системи – чим конкретніші і спеціалізованіші завдання, тим менше ціна всієї системи відеоспостереження та системи безпеки в цілому (оптимізована система).
Тому, перш ніж замовити систему відеоспостереження, необхідно визначиться з тими завданнями які вона вирішуватиме:

Відеофіксація номера автомобіля;
Відеофіксація особи людини;
Загальний огляд внутрішнього приміщення;
Загальний огляд вулиці;
Контроль касира і грошових купюр;
Відеоспостереження в офісі, контроль за співробітниками;
Приватне відеоспостереження за клієнтами, орендарями;
Відеоспостереження на транспорті;
Відеоспостереження на віддалених об’єктах, на великі відстані;
Відеоспостереження в екстремальних кліматичних і техногенних умовах.
Таким чином, в залежності від завдання, якість, ціна, технічні особливості системи відеоспостереження будуть різні. Чим вище якість і складність монтажу, тим вище ціна відеоспостереження. Тепер розглянемо якість і технічні параметри систем відеоспостереження, щоб Ви могли визначитися , яка підійде для Вашого завдання.

Аналогове відеоспостереження – 720×576 (D1 25 к/c)

Найпоширенішим і дешевим на даний момент є аналогове відеоспостереження з використанням відеореєстратора (програмно-апаратного комплексу для роботи із записом і переглядом відео потоку). У даній системі відеоспостереження можуть бути встановлені як внутрішні камери для опалювального приміщення, так і вуличні, що працюють при температурах від -40 до +60. Максимальна роздільна здатність (якість) такої системи 720×576 пікселів в PAL. Таке відеоспостереження може застосовуватися, коли необхідно отримати:

Загальний огляд вулиці;
Загальний огляд внутрішнього приміщення;
Контроль касира і грошових купюр;
Відеоспостереження в офісі, контроль за співробітниками;
Приватне відеоспостереження за клієнтами, орендарями;
Відеоспостереження в транспорті;
Відеоспостереження в екстремальних кліматичних і техногенних умовах;
Онлайн відеоспостереження без архіву записів.

IP – відеоспостереження – 1080×720 (720p) 30 к/c

IP – відеоспостереження є дуже гнучким, простим і дуже якісним, але ціна його в порівнянні з аналоговим значно вища. У даних системах відеоспостереження застосовуються IP – відеокамери, які складаються з матриці, об’єктива, корпусу і АЦП (Аналогово-цифровий перетворювач, пристрій оцифровки аналогово сигналу з матриці). IP-відеокамери є як внутрішні, так і вуличні, розраховані на температури від -40 до +60, вологостійкі та ударостійкі, з оптичним зумом (наближенням). В основному IP-камери мають високе розширення від 1080×720 пікселів і передають відеопотік з частотою 30 к/c. З такими камерами використовують спеціальні пристрої для роботи із записом і переглядом відео потоку – відеосервери. Відеосерверами є високопродуктивні комп’ютери з великим обсягом жорстких дисків для зберігання відео високої якості. Такі системи відеоспостереження можуть застосовуватися, коли необхідно отримати:

Відеоспостереження на віддалених об’єктах, на великі відстані;
Відеофіксація номера автомобіля;
Відеофіксація особи людини (підвищена деталізація);
Контроль касира і грошових купюр;
Онлайн відеоспостереження без архіву записів.

HD-SDI відеоспостереження – 1920×1080 (1080p) 25 к/c

Дане відеоспостереження є найякіснішим, дорогим і рідкісним видом відеоспостереження класу HD-відео. У HD-SDI відеоспостереження застосовують спеціальні камери HD-SDI формату для запису і передачі нестислого відеопотоку на спеціальні HD-SDI відеореєстратори. Відеозапис в такій системі є дуже якісним – 1920×1080 пікселів, картинка чітка і легко помітні дрібні деталі зображення (обличчя людини, прикмети, риси обличчя, номери автомобілів і т.д.). HD-SDI відеореєстратори обробляють і зберігають великі обсяги відеоданих, мають об’ємні жорсткі диски від 2 Тб. HD-SDI системи є аналоговими. Такі системи відеоспостереження можуть застосовуватися, коли необхідно отримати:

Відеоспостереження в екстремальних кліматичних і техногенних умовах;
Відеофіксація номера автомобіля;
Відеофіксація особи людини.
Висока якість картинки дозволяє застосовувати відеоспостереження для розпізнавання осіб і дрібних об’єктів зі значної відстані, що неможливо в звичайних (D1) аналогових видах відеоспостереження. Компактність системи, готові програмно-апаратні комплекси з відеореєстраторів дозволяють спростити монтаж і обслуговування, а отже знизити ціну в порівнянні з IP – відеоспостереженням.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh