Новини

Вибір якісного намету

space-2_palatkaМатеріали, з яких робляться намети – це окрема величезна тема, і про це можна говорити дуже довго. Так що тут ми свідомо торкнемося лише кількох найбільш принципових моментів. Того, що найбільш важливо з точки зору звичайного користувача, що вибирає собі намет, а більш детально ознайомитися з наметами можна тут: redpoint.ua/news/view/dvuhmestnye_palatki і отримати кваліфіковану консультацію від професіоналів компанії RedPoint.

Наметові каркаси роблять з фібергласа (склопластику,) – значно дешевші, або алюмінію – більш дорогі, але і більш легкі і надійніші, компані RedPoint цінує якість, тому виготовляє тільки з алюмінію. У наметах середнього і високого рівня майже завжди стоятимуть високотехнологічні алюмінієві дуги. У дешевих – переважно склопластикові. В принципі, при використанні в звичайних спокійних походах, в фібергласових дугах якогось великого гріха немає. Просто треба розуміти, що такий намет буде помітно важче, ніж його побратим з алюмінієвими дугами, і орієнтована тільки на м’які умови експлуатації. Головне, куди не варто брати склопластик – це гори, де матеріал швидко деградує під впливом жорсткого ультрафіолетового випромінювання і починає ламатися, що доставляє купу неприємностей. Взимку на морозі він також більш схильний до поломок.

Тканини.

Брезент, як матеріал для туристичних наметів безповоротно канув в минуле. Тент і дно сучасних наметів робиться з синтетичної тканини (поліестер або нейлон), на яку нанесене поліуретанова просочування (PU). Чим більше шарів просочення, тим міцніша тканина і тим краще вона тримає воду. У назві матеріалу при цьому будуть присутні букви PU і значення водостійкості в міліметрах.

З приводу значення водостійкості переламано чимало списів. У свій час серед туристів це вважалося, мало не одним з головних критерієм вибору намету. Адже чим він вищий, тим гарантованіше ти і твої речі будуть в сухості. 10 000mm і тобі нічого не загрожує навіть під потоками тропічної зливи. Але це в теорії. На практиці ж всі виробники міряють це значення по-своєму. Хтось вказує цифру для тканини щойно вийшла з заводу, хтось більш об’єктивне значення – результати тестів через рік після експлуатації намету. Крім того велике значення має, як все це пошито, чи вдало зроблена форма, чи якісно оброблені шви і так далі. Так що порівнювати за цим параметром вироби різних марок або «викрити» когось в реальності досить складно. Часто користувачі за протікання намету приймають краплі конденсату на внутрішній стороні тенту, але це зовсім інше фізичне явище.

Єдине, що можна реально перевірити у намету, який викликає сумніви, це чи проклеєні шви. Якщо ні, то від нього краще відмовитися. При затяжному дощі крізь таку строчку поступово буде просочуватися вода. І чим старшим буде ставати намет, чим більше буде розтягуватися тканина, тим сильніше він буде текти.

Також треба звернути увагу на фурнітуру і блискавки. У виробництві товарів Red Point використовується фірмова фурнітура та блискавки найбільшого світового виробника YKK.

В полегшених наметах останні роки активно використовується тканина не з традиційної поліуретанової (PU), а з силіконовою пропиткою (Silicone або Si) -. Це значно легший матеріал. Наприклад, модифікація такої ж двомісного намету з тентом з «сіліконкі» може важити не 3 кг, а 2,3 кг. Крім того, тканина просочена силіконом, за рахунок того, що нитки не склеєні між собою, а можуть вільно рухатися і розподіляти навантаження, має більшу міцність на розрив. Але в той же час вона помітно дорожче і вимагає більш складної технології пошиття, так що застосовується не так часто. В основному в UltraLight і екстремальних серіях наметів.

У дешевих наметах дно часто робиться, навпаки, не з тканини, а з армованого поліетилену ( «терпаулін»). Він цілком має право на існування в простих походах або відпочинку на природі. Але треба враховувати, що такий матеріал значно важчий за тканину і жорсткіший, за рахунок чого намет в згорнутому вигляді виходить більш об’ємний. При частому збиранні-розбиранні, особливо на холоді, на згинах можуть поступово утворюватися заломи, які пропускають воду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України