Якщо ви вирішили купити обігрівач інфрачервоний який вибрати залежить від кількох факторів, що впливають на правильність вибору: потужність нагрівального пристрою (виходячи з розрахунку 1 кВт на 10 кв. м площі).
Тип нагрівального елементу обігрівача (кварцовий або карбоновий). Спосіб розміщення опалювальних пристроїв (підлоговий, стельовий, настінний). Наявність захисних функцій ступінь вологозахищений (код IP), захист від перегріву і перекидання.
Вибір обігрівача в принципі зводиться до визначення технічних параметрів опалювального пристрою і місця його установки. Найбільш ефективним є використання інфрачервоних обігрівачів при тимчасовому локальному обігріві, коли немає необхідності опалювати повністю все приміщення. Головна відмінна риса хвильових нагрівачів використання випромінювання, а не конвективний спосіб нагріву. Принцип роботи інфрачервоних обігрівачів заснований на випромінюванні теплової хвильової енергії в інфрачервоному спектрі. Хвильові обігрівачі випромінюють тепло спрямованої дії, яке фокусується безпосередньо на обігрівається предмет. При цьому способі опалення спочатку нагрівається підлога, стіни, меблі та інші поверхні, а так само люди, що знаходяться в зоні випромінювання. Інфрачервоні пристрої використовуються для обігріву будь-якого (нежитлового або житлового) типу приміщень, але особливо вони ефективні там, де важко досягти повної теплоізоляції. Час від часу інфорачервоні обігрівачі потребують ремонту через нестабільну напругу в мережі. Деколи потрібно замінювати лампи. Де їх придбати – спитаєте ви? Великий вибір ІЧ ламп вам запропоную інтернет магазин TEN Market на сторінці http://ten-market.com.ua/lampy-i-spirali-dlja-ufo/. Перед покупкою радимо звірити потужність лампи, що вийшла з ладу, чітко записати модель обігрівача і звернутися до спеціаліста он-лайн, який допоможе вам у покупці.
Застосовуються інфрачервоні нагрівачі для локального обігріву великих, високих приміщень виробничого і побутового призначення, в медичних і дитячих установах. Інфрачервоні обігрівачі як вибрати, багато в чому залежить від використовуваного типу нагрівального елементу, тому необхідність ознайомитися з ними більш докладно.
Огляд нагрівальних елементів інфрачервоних обігрівачів
Основні типи що виготовляються нагрівачів, в залежності від конструкції теплоелемента, можуть бути використані:
Відкрита ніхромова спіраль в центрі дзеркального відбивача обігрів методом конвекції, довгохвильове випромінювання, з 40% ефективності переходу випромінюваної енергії в теплову. Час до початку обігріву 5 хвилин з моменту включення;
Закритий трубчастий нагрівач (ТЕН). Середньохвильове випромінювання, з 60% ефективності переходу випромінюваної енергії в теплову. Час до початку обігріву 30 секунд з моменту включення;
Вольфрамовий тонкий нагрівальний елемент, поміщений в кварцову (скляну або керамічну) герметичну трубку. Короткохвильове випромінювання, з 92% ефективності переходу випромінюваної енергії в теплову (високий ККД). Час до початку обігріву 1 секунда від моменту включення;
Галогенні галогенні лампи, що працює в інфрачервоному діапазоні випромінювачем;
Карбонові випромінювачі, кращі інфрачервоні обігрівачі, складаються з тепловипромінюючої пластини, виготовленої з вуглець (карбонового) волокна, яке знаходить в кварцовою вакуумній трубці.
Обігрівачі з відкритою спіраллю або закритим трубчастим нагрівачем в сучасних нагрівальних приладах практично вже не застосовуються, так як мають два серйозних недоліки. В процесі експлуатації такі нагрівальні елементи розігріваються до красна, тому виникає небезпека самозаймання. Також при високій температурі відкрита розігріта спіраль активно окисляє кисень повітря (відбувається процес згоряння кисню). Тому небажано тривале застосування обігрівачів з таким нагрівальним елементом, так як стає важко дихати, виникає кисневе голодування, яке негативно впливає на дихальну систему людини. Хороший трубчастий електричний нагрівач повинен мати корпус, який виготовлений з нержавіючої легованої сталі.
При покупці необхідно звертати на це особливу увагу. Якщо корпус нагрівача виготовлений зі звичайного сплаву, то обігрівач рекомендується використовувати тільки в сухих приміщеннях.