Війна рф проти України

В’язниця просто неба: окупанти заблокувала пропускний пункт

Російські військові заблокували пропускний пункт у Василівці Запорізької області. Українці не можуть виїхати та залишити окуповану територію.

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Як стало відомо, російські окупанти запровадили спецперепустку на в’їзд на тимчасово окуповані території. Раніше в’їзд був вільний. Виїзд же за перепустками відбувається з 1 жовтня, але окупанти спочатку обмежили їх видачу, а зараз перестали випускати навіть тих, хто їх має.

 Тюрьма под открытым небом: оккупанты заблокировала пропускной пункт

На сьогоднішній день пропускний пункт не діє – незважаючи на заяви колаборантів, виїхати з окупації, як і заїхати, поки що неможливо.

“Тобто тимчасово захоплені території тепер стали в’язницею просто неба, де ворог використовує людей, як живий щит”, – додали в Центрі національного спротиву.

До жовтня українці виїжджали з окупованих територій у порядку живої черги, проходячи перевірку на блокпостах. Тоді в середньому за добу виїжджало близько двох тисяч людей. Потім окупанти запровадили перепустки для виїзду, які фактично є дозволами на виїзд. З того часу кількість людей, яким дозволили залишити регіон, зменшилась у рази. І якщо у жовтні ця цифра становила близько 800 осіб на тиждень, то у листопаді стільки росіяни випустили за місяць.

Як повідомлялося, дедалі більше російських окупантів хоче втекти від війни в Україні. Особовий склад російської армії деморалізовано. Солдати намагаються знайти способи «відкосити».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України