Ви десь бачили, щоб земельний кадастр помістили у блокчейн? А українці це зробили

Проводили ми тут нещодавно «сніданок із інвесторами». Є такий традиційний формат економічної дипломатії. Трошки аж занадто традиційний. З одного боку, як правило, дипломат або інший чиновник перераховують переваги української економіки. З іншого сидять скептичні люди, які читають із України зовсім інші новини, інвестувати не збираються, але чомусь все ж таки прийшли.

І ось цього разу вирішили змінити рутину: запросили виступити реально діючого австрійського інвестора. Директора великої будівельної компанії, яка побудувала в Україні «під ключ» вже не один завод.

Далі трапився шок. Наводжу зміст промови інвестора.

1. Ми працюємо в Україні з початку 2000-х. Ще ніколи нам не було так добре і цікаво працювати, як зараз.

2. В останні роки було багато реформ, але найважливіша для нас – це децентралізація. В регіонах з’явилися гроші. Ланцюг прийняття рішень став коротшим. За кожною дрібницею не треба їхати у Київ.

3. Ще один плюс на регіональному рівні: області почали конкурувати за інвесторів.

4. Раніше працювали із Західною Україною, але в міру того, як там загострюється проблема нестачі робочої сили, переводимо увагу на Центр. Зокрема, згадав добрим словом Вінницю та Житомир.

5. Сказав загадкову фразу, приводжу по пам’яті: «Ви десь бачили, щоб земельний кадастр помістили у блокчейн? А українці це зробили».

6. Не хочете ризикувати тільки своїми грошима? В Україні активно працюють міжнародні фінансові організації. ЄБРР, Світовий Банк, Європейський інвестиційний банк – формат кооперації знайти можна.

7. Для міжнародних фінансових компаній особливо цікаві проекти енергозбереження. В цій сфері є пільги і спеціальні програми, доступ до яких раніше мали лише вибрані, а зараз всі, хто достатньо сильний і компетентний.

8. Ми будівельна компанія, але в будівництво житла не ліземо – там ринок переповнений і заправляє український капітал. А ось якщо хочете спорудити готель або спа – тут непочате поле роботи.

9. Ще одна добра новина: платіжна мораль. Там де раніше вас намагалися обдурити, сьогодні нормально платять. Домовленості дотримуються – і іноземцями, і українцями. Пов’язую це із приходом нового покоління.

10. Втіленням цього молодого покоління є для мене не лише бізнес, але й зріле громадянське суспільство. Його прихід – ознака дорослішання України.

Ось такий ось виступ. Потенційні інвестори обмінялися з ним карточками і роз’їхалися по домах. Трохи замислилися. Але скептичний вираз не злетів з їхніх облич. І мені здається, я розумію чому. Важливі не лише факти, але й сприйняття фактів, настрій. А настрій в суспільстві… ну ви самі знаєте який.

Олександр Щерба, Посол України в Австрії

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh