Авторські статті

Ви десь бачили, щоб земельний кадастр помістили у блокчейн? А українці це зробили

Проводили ми тут нещодавно «сніданок із інвесторами». Є такий традиційний формат економічної дипломатії. Трошки аж занадто традиційний. З одного боку, як правило, дипломат або інший чиновник перераховують переваги української економіки. З іншого сидять скептичні люди, які читають із України зовсім інші новини, інвестувати не збираються, але чомусь все ж таки прийшли.

І ось цього разу вирішили змінити рутину: запросили виступити реально діючого австрійського інвестора. Директора великої будівельної компанії, яка побудувала в Україні «під ключ» вже не один завод.

Далі трапився шок. Наводжу зміст промови інвестора.

1. Ми працюємо в Україні з початку 2000-х. Ще ніколи нам не було так добре і цікаво працювати, як зараз.

2. В останні роки було багато реформ, але найважливіша для нас – це децентралізація. В регіонах з’явилися гроші. Ланцюг прийняття рішень став коротшим. За кожною дрібницею не треба їхати у Київ.

3. Ще один плюс на регіональному рівні: області почали конкурувати за інвесторів.

4. Раніше працювали із Західною Україною, але в міру того, як там загострюється проблема нестачі робочої сили, переводимо увагу на Центр. Зокрема, згадав добрим словом Вінницю та Житомир.

5. Сказав загадкову фразу, приводжу по пам’яті: «Ви десь бачили, щоб земельний кадастр помістили у блокчейн? А українці це зробили».

6. Не хочете ризикувати тільки своїми грошима? В Україні активно працюють міжнародні фінансові організації. ЄБРР, Світовий Банк, Європейський інвестиційний банк – формат кооперації знайти можна.

7. Для міжнародних фінансових компаній особливо цікаві проекти енергозбереження. В цій сфері є пільги і спеціальні програми, доступ до яких раніше мали лише вибрані, а зараз всі, хто достатньо сильний і компетентний.

8. Ми будівельна компанія, але в будівництво житла не ліземо – там ринок переповнений і заправляє український капітал. А ось якщо хочете спорудити готель або спа – тут непочате поле роботи.

9. Ще одна добра новина: платіжна мораль. Там де раніше вас намагалися обдурити, сьогодні нормально платять. Домовленості дотримуються – і іноземцями, і українцями. Пов’язую це із приходом нового покоління.

10. Втіленням цього молодого покоління є для мене не лише бізнес, але й зріле громадянське суспільство. Його прихід – ознака дорослішання України.

Ось такий ось виступ. Потенційні інвестори обмінялися з ним карточками і роз’їхалися по домах. Трохи замислилися. Але скептичний вираз не злетів з їхніх облич. І мені здається, я розумію чому. Важливі не лише факти, але й сприйняття фактів, настрій. А настрій в суспільстві… ну ви самі знаєте який.

Олександр Щерба, Посол України в Австрії

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.