Право

Введено нові правила перетину кордону України для невакцинованих осіб

Кабінет Міністрів змінив функціонал застосунку “Вдома”, і відтепер його потрібно буде встановлювати невакцинованим особам при перетині державного кордону України.

Введено нові правила перетину кордону України для вакцинованих і ні

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації України.

Зазначається, що встановлювати застосунок потрібно буде на 72 години, до моменту, поки людина зробить ПЛР-тест чи тест на антиген. Необхідності проходити контроль на основі даних геолокації та розпізнавання обличчя більше не буде.

“Мінцифра розробила застосунок “Вдома” у найважчий для країни час, за кілька днів. Він успішно виконав свою функцію. За минулий рік застосунком скористались майже мільйон людей, які поверталися з-за кордону і проходили 14 днів самоізоляції. Завдяки застосунку вони могли робити це вдома в зручних умовах. Або ж здати ПЛР-тест і завершити самоізоляцію.

Тепер, враховуючи актуальну ситуацію, “Вдома” змінить свої функції. Його потрібно буде встановлювати лише на 72 години і не потрібно буде регулярно проходити контроль за даними геолокації та робити фото”, — розповів віцепрем’єр-міністр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Для реєстрації у застосунку “Вдома” потрібно буде вказати такі дані: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності); серія та/або номер паспорта; місце самоізоляції; номер телефону.

Після цього упродовж 72 годин людина має зробити ПЛР-тест чи антиген-тест. У застосунок має підтягнутися негативний результат. Тест обов’язково має бути зроблений у лабораторії, що верифікована МОЗ.

Після цього застосунок можна видалити. У випадку позитивного результату потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю.

Якщо ж людина з будь-яких причин не зробила тест після перетину кордону, через 72 години застосунок деактивується, а інформація автоматично передається до правоохоронних органів. Вони вибірково перевірятимуть перебування у місці самоізоляції.

Якщо ж людина не захоче встановлювати застосунок, то громадянам України доведеться пройти 14-денну обсервацію, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді на територію України.

Як повідомляв Укрінформ, застосунок “Вдома” було запущено у квітні 2020 року для запобігання поширенню COVID-19 в Україні. Його встановлюють у разі, якщо людина повернулася з країн, де зафіксований спалах COVID-19, контактувала з хворим або в неї є ознаки вірусу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України