Новини з Австрії

«Введенням санкцій проти Росії ми вистрілили в собі коліно» — президент Європалати Крістоф Ляйтль

Крістоф Ляйтль, екс-глава Австрійської федеральної економічної палати і нинішній президент Eurochambres (Об’єднання торгово-промислових палат ЄС , у якому складаються 20 мільйонів європейських компаній зі 120 мільйонами співробітників) , критикує економічні заходь проти Росії, запроваджені після анексії Криму.

«Санкції стали все сильніше і сильніше. І найбільша проблема — це фінансування. Всі банки так чи інакше пов’язані з США і не вирішуються фінансувати проекти в Росії і з Росією», — розказує менеджер великої європейської компанії — учасниці Петербурзького економічного форуму. Він воліє залишатися анонімним, оскільки побоюється, що публічна критика санкцій може завдати шкоди його компанії.

«Ніхто не говорить про це відкрито, але санкції пригнічують бізнес. Компанії все одно працюють в Росії, але ріст їх сповільнюється, а купівельна спроможність людей падає», — говорить Крістоф Ляйтль. «Економіка процвітає лише на довірі і співпраці, а не на погрозі і санкціях. Протягом п’яти років санкції завдавали шкоди як російським, так і австрійським компаніям. Ми самі вистрілив собі в коліно».
Особливо постраждала харчова промисловість — до введення санкцій Австрія експортувала в Росію 100 мільйонів євро в рік продовольства. Між тім Росія ввела заборону на імпорт, створила власну промисловість і сьогодні експортує «більше харчів, ніж зброї». Тільки Швейцарія (не пов’язана із санкціями), Сербія (має угоду про вільну торгівлю) та Білорусь (з Росією в Євразійському союзі) зберегли можливість поставок продуктів харчування в Росію.

В усякому разі, Росії потрібні сучасні технології і вона отримує їх. Наприклад, Siemens вже створив спільний інженерний центр для розроблення швидкісних поїздів наступного покоління. «80% місцевої локалізації Росія ніколи не отримає, наприклад, від китайців», — говорити Сабріна Суссан, генеральний директор Siemens Mobility.

Глава китайської держави Сі Цзіньпін, який вперше прибув на Петербурзький форум з делегацією в 1000 чоловік, назвавши президента США Дональда Трампа «своїм другом» в Санкт-Петербурзі, але виступивши за створення єдиного фронту разом з Путіним проти США.

За матеріалами: kurier.at
Фото: WKÖ/AWÖ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України