Авторські статті

Втрати українських військових в боях на Дебальцівському плацдармі

  В боях на Дебальцівському плацдармі військові України втратили 179 чоловік , а російські окупанти втратили 868 чоловік.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук  радник міністра оборони і помічник президента Юрій Бірюков

«Втрати особового складу за період 18.01 – 18.02 оцінюються в 179 осіб, потрапили в полон 110 осіб, числяться зниклими 81 чоловік. Доля 81 людини поки що не до кінця зрозуміла. Я, наприклад, знаю про групу з 26 осіб, які зараз практично закінчують вихід, а значить – їх доля проясниться. Причина появи таких от «потєряшек» – від загального бардаку який неминучий при проведенні відходу частин змішаного складу (ЗСУ, НГУ, МВС, СБУ – і всі зі своїми командирами) і до втечі з позицій деяких частин деяких підрозділів, які повинні були прикривати відхід», – пише Бірюков.

При цьому згідно із твердженням радника міністра оборони, існують «офіційні дані з підписами і печатками», які свідчать, що «ніяких «забутих батальйонів» або «загублених рот» – немає. Бірюков також зазначає, що велика частина «зниклих без вісті», швидше за все, виявиться загиблими.

«Ось інші цифри іншого звіту: «Довідка щодо втрат незаконних збройних формувань і підрозділів збройних сил Російської Федерації в зоні проведення АТО». З початку 2015 року за Дебальцевскому плацдармові:

– особовий склад 2911 осіб

– танки 42 одиниці

– ББМ 33 одиниці

– РСЗВ 27 одиниць

З моменту припинення вогню (15.02.2015 р.):

– особовий склад 868 осіб

– танки 8 одиниць

– ББМ 11 одиниць

– РСЗВ 4 одиниці», – повідомляє Бірюков.

Після нескладного аналізу стає зрозуміло, що противник перевершував в живій силі українські об’єднані сили в 5-7 разів. Незважаючи на таку значну перевагу, українські воїни змогли дати гідну відсіч ворогові.

«На наше угруповання в 2500 осіб були кинуті 15000 – 17000 тисяч особового складу супротивника! Перевага в живій силі в 5-7 разів! Наші втрати 180-200 чоловік, втрати противника 868. І ми кричимо про те, що #насзлили? Ви, вміючі кричати, але не вміючі читати – ви в своєму розумі?»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України