Діаспора

Всі трамваї в Празі оснастили квитковими терміналами. Вони підтримують Apple Pay

У п’ятницю, 26 квітня, Транспортне підприємство Праги (DPP) завершило оснащення всіх міських трамваїв терміналами для оплати проїзду безконтактними банківськими картами. Про це заявив директор підприємства Петро Вітовський.

Термінали встановлені в центрі вагона. Вони працюють дуже просто. Досить вибрати на сенсорному екрані потрібний тип білети прикласти до валідатора будь-яку карту, що підтримує технологію VISA PayWave або MasterCard PayPass. Після цього відбувається миттєве списання грошей і друк квітка. Вся процедура займає декілька секунд.

Куплений квиток активується відразу – не потрібно його гасити в компостері. Крім банківських карт термінал підтримує технології безконтактних платежів Apple Pay і Google Pay.

Проведення транзакцій і роботу терміналів забезпечує компанія «Bankovní informační technologie», що належить банку ČSOB. Договір розрахований на чотири роки. По ньому фірма отримує 1,99% від вартості кожного проданого квитка. Для Праги нововведення набагато вигідніше класичних паперових талонів. Через них місто платити продавцям 4-відсоткову комісію.

Пілотний проект на трамваях 22 і 18 маршрутів показавши високу ефективність пристроїв. Близько 46% від проданих квитків довелося на іноземних пасажирів. В основному громадян США, Польщі та Німеччини.

Тепер у планах DPP оснастити терміналами і всі міські автобуси (сьогодні їх можна зустріти тільки на 119 маршрути, який курсує в аеропорт). Однак, коли це станеться, наразі невідомо. Орієнтовні терміни – весна 2020 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України