Всі президенти України, включаючи Порошенко, всі прем’єри, включаючи Тимошенко – яскравий приклад радянського популізму, – блогер

Популізм – це головна рису СРСР. Постійні обіцянки і тотальне невиконання. Партія влади на кожному з’їзді складає нові плани і провалює їх. Причому ці плани, ці обіцянки виявлялися легко здійсненними в інших суспільствах, де просто створювалися умови для появи таких простих речей, як автомобіль, або праска, або пральна машина, а вся махина радянського держапарату не змогла змусити радянський народ виробляти такі прості речі, як взуття та меблі. Про це у своєму блозі пише український блогер Павло Себастьянович.

За його словами, пострадянські політики – всі президенти України, включаючи Порошенко, всі прем’єри, включаючи Яценюка, Гройсмана і Тимошенко – яскравий приклад того ж таки радянського популізму, приклад нездійсненних для них обіцянок. Особливість радянського способу господарювання – прагнення командувати законами природи. ЦК КПРС був впевнений, що вони точно знають, як треба. Українська партія влади – теж. Секрет успіху Заходу, так і Китаю теж, – здатність перших осіб визнати, що джерело успіху країни криється в мобілізації мільйонів своїх громадян, але не в мобілізації «построїти», а в наданні свободи самореалізації на цій території. Секрет успіху Заходу – в установі верховенства права, звітності держапарату перед людьми.

Політолог пише, що в громадському просторі часто порівнюють попередніх популістів з нинішніми – хто більше зробив і досяг. І чомусь стало нормальним навішувати ярлик «популіст» на тих, хто не у владі, а про те, що нічого з обіцяного нинішніми популістами не виконано – ніхто вже й не пам’ятає.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh