Популізм – це головна рису СРСР. Постійні обіцянки і тотальне невиконання. Партія влади на кожному з’їзді складає нові плани і провалює їх. Причому ці плани, ці обіцянки виявлялися легко здійсненними в інших суспільствах, де просто створювалися умови для появи таких простих речей, як автомобіль, або праска, або пральна машина, а вся махина радянського держапарату не змогла змусити радянський народ виробляти такі прості речі, як взуття та меблі. Про це у своєму блозі пише український блогер Павло Себастьянович.
За його словами, пострадянські політики – всі президенти України, включаючи Порошенко, всі прем’єри, включаючи Яценюка, Гройсмана і Тимошенко – яскравий приклад того ж таки радянського популізму, приклад нездійсненних для них обіцянок. Особливість радянського способу господарювання – прагнення командувати законами природи. ЦК КПРС був впевнений, що вони точно знають, як треба. Українська партія влади – теж. Секрет успіху Заходу, так і Китаю теж, – здатність перших осіб визнати, що джерело успіху країни криється в мобілізації мільйонів своїх громадян, але не в мобілізації «построїти», а в наданні свободи самореалізації на цій території. Секрет успіху Заходу – в установі верховенства права, звітності держапарату перед людьми.
Політолог пише, що в громадському просторі часто порівнюють попередніх популістів з нинішніми – хто більше зробив і досяг. І чомусь стало нормальним навішувати ярлик «популіст» на тих, хто не у владі, а про те, що нічого з обіцяного нинішніми популістами не виконано – ніхто вже й не пам’ятає.