Авторські статтіКулінарія

Все про харчові консерванти і способи збереження продуктів

Все о пищевых консервантах и способах сохранения продуктов
В наші дні на коробках і пакетах з продуктами в магазині можна виявити не тільки містяться в них інгредієнти, але і різні хімічні речовини. Ці речовини призначені для того, щоб продукти довго зберігалися і довше залишалися свіжими. Погано те, що в харчових продуктах знаходяться консерванти?

У природі так влаштовано, що ми, люди, можемо вживати в їжу тільки живі організми. М’ясо і рибу можна їсти тільки в свіжому вигляді. Якщо тварина померла і пролежало кілька днів, вживати його в їжу буде неможливо, тому що в ньому з’єднання бути і розмножаться бактерії та мікроби. Для людини небезпечні, головним чином, не вони, а токсини, які вони виділяють. Рослини, які людина вживає в їжу, в несвіжій вигляді теж вживати не завжди можливо.

За останні кілька тисяч років люди придумали різноманітні спосібі збереження врожаю та вбитих ними тварин. Деякі з цих способів використовуються і в наші дні. Що можна з продуктами зробити, щоб вони краще збереглися?

Способи збереження продуктів
Все о пищевых консервантах и способах сохранения продуктов
Обсмажування. Цей процес вбиває практично всіх мікробів, тому, коли люди навчилися смажити м’ясо в сірому вигляді вони є його перестали.

Кип’ятіння у води є дуже ефективним способом стерилізації продуктів.

Цукрування являє собою процес занурення продукту в концентрований розчин цукру. При цьому з клітин бактерій витягується волога, і вони гинуть від зневоднення, так як без води, жити не можуть.

Засолювання було винайдено близько 2000 до н. е. Як і цукор, сіль витягує з мікроорганізмів воду, що їх і вбиває.

Охолодження чи заморожування уповільнює ріст бактерій і протікання хімічних реакцій.

Обробка продуктів нітритами вбиває бактерії і додає смаку і кольору. Саме тому шинка і бекон виглядають так апетитно.

Ферментація дозволяє видалити з продукту бактерії і дріжджі, а також надати йому приємний аромат. Піддають ферментації вино, пиво, йогурт і інші напої.

Засолювання або маринування – це зберігання продуктів в оцті або солоній води. У солоної і кислої середовищі бактерії не можуть розмножуватися.

Рецепти маринування овочів:

  • Мариновані овочі
  • Мариновані гриби
  • Маринована капуста
  • Маринована бамія (окра)

Закатування продуктів в посудини з салом запобігає їх від окислення при зіткненні з повітрям.

Сушка вбиває бактерії, плісняву і дріжджі, які без води існувати не можуть. Сушінню піддають м’ясо, рибу і інші продукти.

Копчення – один з найстаріших способів приготування їжі на вогні. При ньому м’ясо і риба не тільки підсихають, але і набувають особливий смак і аромат.

Сучасні консерванти

Сучасні консерванти включають в себе деякі дієві хімічні речовини, здатні надовго зберегти їжу свіжою і запобігти розмноження в ній бактерій. До них відносяться:

1. Антимікробні препарати

Все о пищевых консервантах и способах сохранения продуктов
Антимікробні препарати пригнічують ріст бактерій, цвілі і дріжджів. Сульфіти застосовуються при приготуванні сухофруктів, консервації фруктових соків, виробництві вина й оцту. Пропіонат кальцію уповільнює зростання цвілі і розмноження бактерій в хлібобулочних виробах.

2. Протигрибкові препарати

Протигрибкові препарати, такі як бензоат натрію, сорбінова кислота і парабени запобігають утворенню цвілі в напоях, варення, сирах, огірки, салати, м’ясо і маргарині. Бензоати в природному вигляді містяться в журавлині, чорносливі, кориці, яблуках і гвоздиці, тому ці продукти протягом сотень років додають до тих, які призначені для зберігання.

3. Антиоксиданти

Антиоксиданти запобігають псуванню продукту при контакті його з повітрям. Наприклад, жир при зіткненні з киснем гіркне. Антиоксиданти можуть запобігти його псуванню. До них відносяться сульфіти, пропілгаллат, аскорбінова кислота та інші.

4. Інгібітори ферментів

Інгібітори ферментів уповільнюють процес псування фруктів і овочів. Фермент фенолаза починає утворюватися в яблуках, картоплі, бананах, якщо їх вдарити або розрізати. Місця, де вони починають темніти, і містять фенолазу. Освіта фенолази можна запобігти з допомогою лимонної або аскорбінової кислоти. Сульфіти теж протидіють утворенню руйнівних для фруктів ферментів.

В різних країнах існують спеціальні закони, що дозволяють використання тих чи інших харчових консервантів. Товари, що продаються в магазинах, як правило, містять лише дозволені до використання консерванти, тому безпечні для здоров’я.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.