Все про харчові консерванти і способи збереження продуктів


В наші дні на коробках і пакетах з продуктами в магазині можна виявити не тільки містяться в них інгредієнти, але і різні хімічні речовини. Ці речовини призначені для того, щоб продукти довго зберігалися і довше залишалися свіжими. Погано те, що в харчових продуктах знаходяться консерванти?

У природі так влаштовано, що ми, люди, можемо вживати в їжу тільки живі організми. М’ясо і рибу можна їсти тільки в свіжому вигляді. Якщо тварина померла і пролежало кілька днів, вживати його в їжу буде неможливо, тому що в ньому з’єднання бути і розмножаться бактерії та мікроби. Для людини небезпечні, головним чином, не вони, а токсини, які вони виділяють. Рослини, які людина вживає в їжу, в несвіжій вигляді теж вживати не завжди можливо.

За останні кілька тисяч років люди придумали різноманітні спосібі збереження врожаю та вбитих ними тварин. Деякі з цих способів використовуються і в наші дні. Що можна з продуктами зробити, щоб вони краще збереглися?

Способи збереження продуктів
Все о пищевых консервантах и способах сохранения продуктов
Обсмажування. Цей процес вбиває практично всіх мікробів, тому, коли люди навчилися смажити м’ясо в сірому вигляді вони є його перестали.

Кип’ятіння у води є дуже ефективним способом стерилізації продуктів.

Цукрування являє собою процес занурення продукту в концентрований розчин цукру. При цьому з клітин бактерій витягується волога, і вони гинуть від зневоднення, так як без води, жити не можуть.

Засолювання було винайдено близько 2000 до н. е. Як і цукор, сіль витягує з мікроорганізмів воду, що їх і вбиває.

Охолодження чи заморожування уповільнює ріст бактерій і протікання хімічних реакцій.

Обробка продуктів нітритами вбиває бактерії і додає смаку і кольору. Саме тому шинка і бекон виглядають так апетитно.

Ферментація дозволяє видалити з продукту бактерії і дріжджі, а також надати йому приємний аромат. Піддають ферментації вино, пиво, йогурт і інші напої.

Засолювання або маринування – це зберігання продуктів в оцті або солоній води. У солоної і кислої середовищі бактерії не можуть розмножуватися.

Рецепти маринування овочів:

  • Мариновані овочі
  • Мариновані гриби
  • Маринована капуста
  • Маринована бамія (окра)

Закатування продуктів в посудини з салом запобігає їх від окислення при зіткненні з повітрям.

Сушка вбиває бактерії, плісняву і дріжджі, які без води існувати не можуть. Сушінню піддають м’ясо, рибу і інші продукти.

Копчення – один з найстаріших способів приготування їжі на вогні. При ньому м’ясо і риба не тільки підсихають, але і набувають особливий смак і аромат.

Сучасні консерванти

Сучасні консерванти включають в себе деякі дієві хімічні речовини, здатні надовго зберегти їжу свіжою і запобігти розмноження в ній бактерій. До них відносяться:

1. Антимікробні препарати

Все о пищевых консервантах и способах сохранения продуктов
Антимікробні препарати пригнічують ріст бактерій, цвілі і дріжджів. Сульфіти застосовуються при приготуванні сухофруктів, консервації фруктових соків, виробництві вина й оцту. Пропіонат кальцію уповільнює зростання цвілі і розмноження бактерій в хлібобулочних виробах.

2. Протигрибкові препарати

Протигрибкові препарати, такі як бензоат натрію, сорбінова кислота і парабени запобігають утворенню цвілі в напоях, варення, сирах, огірки, салати, м’ясо і маргарині. Бензоати в природному вигляді містяться в журавлині, чорносливі, кориці, яблуках і гвоздиці, тому ці продукти протягом сотень років додають до тих, які призначені для зберігання.

3. Антиоксиданти

Антиоксиданти запобігають псуванню продукту при контакті його з повітрям. Наприклад, жир при зіткненні з киснем гіркне. Антиоксиданти можуть запобігти його псуванню. До них відносяться сульфіти, пропілгаллат, аскорбінова кислота та інші.

4. Інгібітори ферментів

Інгібітори ферментів уповільнюють процес псування фруктів і овочів. Фермент фенолаза починає утворюватися в яблуках, картоплі, бананах, якщо їх вдарити або розрізати. Місця, де вони починають темніти, і містять фенолазу. Освіта фенолази можна запобігти з допомогою лимонної або аскорбінової кислоти. Сульфіти теж протидіють утворенню руйнівних для фруктів ферментів.

В різних країнах існують спеціальні закони, що дозволяють використання тих чи інших харчових консервантів. Товари, що продаються в магазинах, як правило, містять лише дозволені до використання консерванти, тому безпечні для здоров’я.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh