Подорожі

Все найважливіше про Варшаву в одній статті

Варшава несправедливо обділена увагою мандрівників. Зруйнована під час Другої світової і відбудована в радянську епоху, сьогодні вона старанно намагається повернути колишню велич і славу.

Як дістатися

Варшавський аеропорт імені Фредеріка Шопена знаходиться всього в 10 кілометрах від міста. Звідти ходять регулярні автобуси та поїзди, так що дістатися до туристичний центр буде нескладно. За 4 злотих ви можете доїхати на автобусах №148 (в райони Урсунов і Прага), №175 (до центрального залізничного вокзалу) і №188 (до станції метро неподалік від вокзалу). А ночами курсує автобус №32, який також їде до вокзалу.

Кожні 15 хвилин з аеропорту відправляється потяг, який зупиняється на Центральній залізничній станції. Якщо ви поспішаєте, можна взяти таксі, але воно обійдеться в 40 злотих (€9.50).

У 2012 році поблизу Варшави з’єднання явився ще один аеропорт — Модлін. Він обслуговує рейсі двох головних європейських лоукостерів: Ryanair і wizzair. І якщо будете летіти до Польщі з Європи, швидше за все, приземлитеся тут. Відстань до міста — близько 40 кілометрів. Найшвидше дістатися з Модлін до Варшави можна на автобусі, який курсує від аеропорту до Палацу культури. Вартість проїзду та розклад можна уточнити на цьому сайті.

Квітки на транспорт у Варшаві краще купувати в газетних кіосках або в автоматах, перелік та місце розташування яких можна подивитися тут. Оплатити проїзд можна і у водія, але квиток в такому випадку буде коштувати дорожче.

Різновидів квитків на транспорт у Варшаві дуже багато — від чинного протягом 20 хвилин до проїзного на місяць. Зі всіма їх видами і цінами можна ознайомитися тут. Якщо приїхали в польську столицю на вікенд, рекомендуємо скористатися спеціальними проїзними вихідного дня для однієї людини (24 злотих) або для групи до 5 чоловік (всього 40 злотих).

Карта туриста

Туристична карта Варшави трохи відрізняється від тих, які пропонує більшість європейських столиць. Її дія поширюється тільки на відвідування головних визначних пам’яток, але не дає права на проїзд у громадському транспорті.

Зате разом з Warsaw Sightseeing Pass ви отримуєте детальний путівник і можливість покататися на екскурсійному автобусі Hop on Hop off. Купити картку можна в одному з туристичних офісів або онлайн. Вартість на 1 день складає 119 злотих, 2 дні — 159 злотих, 3 дні — 189 злотих. Туристи віком до 26 років і старше 65-ти отримують знижку.

Безкоштовні екскурсії

Щоб оглянути місто, можна скористатися автобусним оглядовим туром. Але, судячи з відгуків, він нуднуватий. Куди краще відправитися на екскурсію по Варшаві з місцевім жителем-гідом. Тім більше, що є можливість відвідати таку пішу екскурсію абсолютно безкоштовно.

На цьому сайті можна переглянути перелік найближчих подібних заходів, причому кожна з запропонованих екскурсій — унікальна. Є тут і стандартний огляд Старого міста, і маршрут, присвячений комуністичного минулого Варшави, фуд – і алкотури, а також екскурсія «Нестандартна Варшава» з відвідуванням новомодних місць.

Місто було сильно зруйнований під час Другої світової, і багато хто вважає, що з-за цього дивитися в місті нічого. Дійсно, Старе місто у Варшаві — це відтворені після війни будівлі, альо вісь район Прага, який не був зачеплений під час бомбардувань, досі зберіг дух старовини.

З обов’язкових для відвідування місць варто виділити Королівський палац (вхід — 23 злотих), Лазенковський палац і красивий парк біля нього (вхід у палац — 18 злотих), музей Шопена (вхід — 22 злотих) і оглядовий майданчик у Палаці культури. Старе місто можна оглянути, прокотившись на старовинній кінній упряжці — така романтична прогулянка напевно є ятається краще, ніж нудний огляд місць з путівником.

Майте на увазі, що багато музеї у Варшаві не працюють по понеділках, тому краще заздалегідь звіритися з графіком їх на офіційних сайтах пам’яток.

Інші поради

Бувалі мандрівники радять унікати у Варшаві банків та обмінників при готелях. Курс і комісія у цих установах вкрай невигідні. Рекомендуємо шукати так звані «кантори» (на вивісці по-польськи так і буде зазначено — Kantor) — вісь тут-то якраз і буває самий чесну курс без переплат. Найлегше ввести прямо в пошуковику «kantor Warszawa» — і на карті будуть вказані найближчі контори.

Так склалося, що вони ж виступають найбільш ходовими сувенірами, які привозять з Варшави. Популярними вважаються горілка “Зубрівка” і мед (mi?d pitny) — напій на медовій основі, який роками витримують у погребах. Прикупити пляшечку на пам’ять можна і в звичайному магазині, але найбільш смачними є домашні напої, які можна спробувати в багатьох ресторанах міста.

У Варшаві представлено багато бренді мас-маркет, яких поки що немає в Україні і Росії. Тому у вільний від екскурсій час радимо зазирнути в один із торгових центрів. Найпопулярніші з них — Arkadia, Blue City, Z?ote Tarasy.

Сувенірну продукцію найлегше знайті у невеликих магазинчиках в Старому місті — це бурштинові вироби, лляні скатертини і ляльки в національних костюмах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України