Право

Вручення повісток через електронну пошту, скасування відстрочки студентам: чого очікувати військовозобовʼязаним найближчим часом

Зміни для військовозобовʼязаних. Чого чекати українцям?

Поспілкувався із кількома нардепами, які підтвердили мені інформацію, що готується новий законопроект, для того, щоб закрити усі діри в законі.

Перше, що пропонується це зобовʼязати українців носити із собою військовий квиток. Завдяки цьому повинні зникнути будь-які питання, чи ви військовозобовʼязані чи ні та чи можуть вам вручити повістку.

«Передбачаємо, що військовозобов’язані під час військового стану повинні мати із собою і документ, що підтверджує особу, та документ, що засвідчує перебування на військовому обліку», — таку заяву сьогодні зробив нардеп Федір Веніславський.

Наступне, що нас чекає то це демобілізація військових та скасування відстрочки студентам. Щоправда, лише тим, хто здобуває другу, третю чи іншу вищу освіту.

Окрім цього, тепер повістку вам може принести листоноша, а сповіщення ви отримаєте на електронну пошту.

«У законопроєкті ми плануємо прописати можливість вручення повістки не лише особисто під розписку, але і через електронну пошту та рекомендованим листом. Тобто сповіщення про надходження рекомендованого листа надходить до поштової скриньки, а уже сам лист з повісткою мають видати людині особисто в руки відповідними представниками поштових служб. Це так звана публічна повістка», — сказав член комітету з питань нацбезпеки та оборони Федір Веніславський.

Законопроект уже розглядають на комітеті Верховної Ради. Також за словами представника президента у Раді, в Україні вже фактично діє електронний кабінет військовозобов’язаних та призовників, який буде містити усі ідентифікаційні дані.

Законопроект поки лише розробляється, але є всі шанси, що його можуть зареєструвати в Раді уже до кінця тижня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України