Економіка

ВРУ змінює правила надання відпусток військовослужбовцям

Верховна Рада ухвалила закон № 8313. Згідно з документом, військовослужбовці, звільнені зі служби, після демобілізації зможуть оформити оплачувану відпустку терміном на шістдесят днів.

Як повідомляє “Судово-юридична газета в Україні”, юристи звернули увагу на той факт, що працівники у разі призову на військову службу мають законне право отримати грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки. Військовослужбовці, які звільнятимуться зі служби у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації, зможуть отримати відпустку до 60 календарних днів. При цьому термін цієї відпустки зараховуватиметься до страхового стажу.

Зазначимо, що згідно із Законом України № 3161-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, пов’язаних із проходженням військової служби під час дії військового стану”, термін, на який військовослужбовець може йти у відпустку, збільшено до 30 діб на рік .

У документі зазначається, що відпустка надаватиметься частинами відповідно до законодавства не більше 15 календарних днів. Мінімальної тривалості відпустки не встановлено. У строк відпустки не враховується час, необхідний для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад. Однак цей термін не може становити понад дві доби в один кінець маршруту.

Крім цього, військовослужбовці можуть отримати відпустку за сімейними обставинами на строк до 10 днів. Також час, витрачений на дорогу, не враховується у термін відпустки.

Також, згідно з новим законодавством, невикористана відпустка цього року не переноситься на наступний рік. При цьому за невикористану відпустку передбачено нарахування компенсації під час звільнення з військової служби. Однією з новацій законодавства є запровадження нового виду відпустки для лікування у зв’язку з пораненням. Тривалість такої відпустки визначається характером поранення (контузії, травми або каліцтва).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України