Нововведення стосуються поранених бійців, інструкторів, курсантів та строковиків
28 червня Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт №9342 про доплати та відпустки для військових. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк («Голос»).
Документ підтримали 311 парламентарів.
Нагадаємо: Чи можуть жінки-медики виїхати за кордон: про що говорить закон та прикордонники
Основні положення законопроєкту №9342:
- Військовослужбовцям щомісячно може виплачуватися додаткова винагорода у 30-100 тис грн. Хто саме та скільки отримує визначає Кабмін, тобто на законодавчому рівні затверджена чинна практика;
- Встановлюється доплата строковикам у розмірі 6000 грн/міс, курсантам – 2350 грн/міс.
- Поранені, визнані непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження відповідних командирів будуть отримувати два місяці виплати за останньою займаною посадою, з 3-го місяця до закінчення розпорядження – додаткову виплату 20100 грн за порядком КМУ.
- Родинам померлих внаслідок поранення передбачена одноразова виплата у розмірі 100 тис грн на умовах і порядку КМУ.
- Тяжко пораненим на лікуванні, полоненим та зниклим без вісти встановлюється щомісячна додаткова винагорода у 100 тис грн на умовах і порядку КМУ.
- Мінімальний поріг доплати для інструкторів – 15 тис грн за порядком КМУ.
- На час воєнного стану встановлюються наступні відпустки для військових: до 30 днів щорічна + до 10 днів за сімейними обставинами, а для для курсантів: до 10 днів зимової + до 20 днів літньої. Щорічна відпустка строковикам збільшилася з 10 до 30 днів.
- Безперервна відпустка на лікування може становити не більше 4 місяців.
- Не допускаються до участі у веденні бойових дій військовослужбовці з числа призваних під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки. Мінімальний термін проходження базової військової підготовки — не менше одного місяця.
- Строковики можуть переходити на мобілізацію за бажанням.
- Опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд звільняються від мобілізації за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.