Здоров'я

Врослий ніготь – 5 способів вирішення проблеми

Така проблема, як врослий ніготь, доставляє людині чимало незручностей. Що робити, якщо ніготь вростає? Що робити, якщо він запалюється і нагниває? Відповіді ви знайдете в нашій статті!

Врослий ніготь приносити біль і незручність через те, що нігтьова пластинка вростає в край нігтьового валика.

Ознаки врослого нігтя

Для врослого нігтя характерні наступні ознаки.

  • Запалення нігтьового валика, біль, що посилюється під час ходьби.
  • Іноді через інфекцій може спостерігатися гнійні виділення з-під нігтя, кровотеча і потовщення нігтьового валика.
  • На шкірі навколо нігтя можуть з’єднання являтися виразки.
  • Палець може припухати, червоніти.

Вросший ноготь — 5 способов решения проблемы

Чим небезпечний врослий ніготь?

Якщо запалення не зупинити, вона може поширитися на весь валик нігтя і призвести до відшарування нігтя.

Особливу небезпеку представляє врослі нігті для людей хворих на цукровий діабет, а також при порушенні кровообігу в судинах ніг. У таких випадках можливі ускладнення поширення інфекції з тканини стопи.

Вросший ноготь — 5 способов решения проблемы

Врослий ніготь. Причини

Врослий ніготь може з’єднання являтися вже в ранньому віці.

Поява врослого нігтя може бути пов’язане з неправильним обрізання нігтів, коли дуже глибоко зрізають бічні краї нігтя. В результаті він зростанні неправильно і вростає в навколишнє шкіру. Для того щоб не допустити утворення врослого нігтя, потрібно дуже акуратно обрізати краю нігтя, надаючи їм по краях злегка закруглену форму.

Вросший ноготь — 5 способов решения проблемы

До появи такого захворювання може призвести і вроджені особливості напрямки зростання нігтьової пластини.

Ще однією причиною появи врослого нігтя може стати носіння тісного, незручного взуття. Особливо це стосується взуття з гострими носками. Стискаючи пальці на ступні, ніготь вимушено врізається в нігтьової валик і постійно ти на нього.

Крім того, неправильний ріст нігтя може спостерігатися і при травми, плоскостопості, а також грибковому захворюванні на ногах. В останньому випадку ніготь стає більш товстим і деформується, вростаючи в шкіру.

Врослий ніготь. Що робити?

У початкових стадіях, коли біль і запальні процеси не настільки явно виражені, може принести користь консервативне лікування. Так, наприклад, слід носити зручне взуття з широким носком (пальці не будуть стиснуті і тиск на них буде мінімальним). Крім того, не варто занадто коротко підстригати ніготь, це лише посилить вростання.

Врослий ніготь потрібно підстригати по прямій лінії гострими ножицями з прямими лезами. У тому випадку, якщо край нігтя випадково виявився дуже коротким, його обов’язково потрібно ретельно підпиляти, щоб він не поранивши шкіру.

Вросший ноготь — 5 способов решения проблемы

Врослий ніготь. Лікування

Для того щоб зняти больові відчуття, набряк і запалення, потрібно щодня робити ванночки з теплою підсоленою водою. Вони зроблять ніготь і шкіру навколо нього більш м’якою. Для того щоб прибрати запалення або запобігти їх, у воду можна додати марганцівку або відвар лікарських трав (наприклад, шавлії, ромашки, фіалки, звіробою). У разі сильного запалення нігтьового валика лікарем можуть бути призначені антибіотики у вигляді мазей.

Вросший ноготь — 5 способов решения проблемы

Лікування хірургічним шляхом може мати на увазі різні втручання. У незапущених легких випадках, коли з-за хронічного запалення навколонігтьовий валик значно потовщений, під місцевою анестезією хірургічним шляхом видаляють частину врослого нігтя і зміненого нігтьового валика. Після чого симптоми запалення значно зменшується, і вже через кілька місяців нігтьова пластинка відновлюється.

У разі значної деформації врослого нігтя, а також наявний гнійному запаленні в ході операції врослий ніготь повністю видаляється. Однак дуже часто під час подібної операції пошкоджується росткова зона нігтьової пластини, тому після того, як ніготь відросте, він також може прийняти неправильну форму.

Вросший ноготь — 5 способов решения проблемы

В даний час для того, щоб вилікувати врослий ніготь, частина застосовують лазерну корекцію. В ході операції видаляється вросла частина нігтя і край паросткової зони, одночасно нейтралізуються і наявні вогнища запалення. Після лікування лазерною корекцією частота повторного вростання нігтьової платини значно знижується, т. к. внутрішній край нігтя більше не росте. Якщо врослий ніготь виник внаслідок грибка, за допомогою лазера проводять стерилізацію піднігтьового поверхні від спор грибків. Крім того, подібне лікування супроводжується призначенням протигрибкових препаратів.

Однак у більшості випадків вилікувати врослий ніготь без оперативного втручання консервативним лікуванням допомагає лікар подолог (фахівець з різних проблем стопи, педикюру). Для лікування використовуються коригувальні пристосування (пружини, скобі, металеві платівки та ін ), які кріпляться на деформований ніготь, поступово приводячи ніготь в правильне положення. Вони дуже малі, практично невидимі. Такі пристрої не заважають носити взуття і навіть займатися спортом. Вони допомагають піднімати врослий ніготь, зменшують тиск на нігтьової валик. Знімаючи больові відчуття, такі пристосування призводять до стабільного результату – ніготь перестає вростать.

Вросший ноготь — 5 способов решения проблемы

Що робити, якщо врослий ніготь гноїться?

Компрес з алое

Вдень листочок подрібнюють, можна до нього додати трохи води і ретельно змішати. Рідину наносять на бинт і постійно прикладають до пальця на протязі дня.

Не менш ефективний фурацилиновий розчин. Таблетку розчиняють в 1 л. теплої води і 10 хвилин тримають ноги в неї. Вдень процедуру треба повторювати кілька разів.

Вросший ноготь — 5 способов решения проблемы

Галун

Цей сухий порошок білого кольору часто відіграє роль протизапального засобу. Він сприяє зупинці кровотеч і підсушує шкіру.

Перед проведенням процедури хворий палець розпарити в ромашці, а потім рясно обсипати уражену область галуном. Накласти тугу пов’язаність язку, яку знімають тільки вранці. На пальці винна з’єднання явитися захисна плівка, що вона витягує гній, знімає свербіж і навіть біль.

Вросший ноготь — 5 способов решения проблемы

Житнє борошно

Якщо врослий ніготь супроводжується ще і інфекцією, з житнього борошна роблять чудодійні компреси. Спалюють паличку осики (близько 5 – 8 см), перемішують золу в однакових пропорції з борошном, додають трохи сироватки, ложку води і замішують суміш. Масу викладають на шматочок ситцевого матеріалу і роблять компрес. Протягом доби по мірі висихання матерії її змінюють.

Вросший ноготь — 5 способов решения проблемы

У будь-якому випадку при перших ознаках врослого нігтя краще не пускати хворобу на самоплив, а звернути до грамотного фахівця!

Вросший ноготь — 5 способов решения проблемы

Вросший ноготь — 5 способов решения проблемы

Вросший ноготь — 5 способов решения проблемы

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України