Економіка

ВРУ підтримала передачу військового ПДФО з місцевих до державного бюджету

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №10037, яким пропонується переспрямувати ПДФО з забезпечення військових з місцевих до державного бюджету.

Про це повідомила голова бюджетного комітету ВР Роксолана Підласа.

Підласа перерахувала ключові норми законопроєкту:

  • доходи Дорожнього фонду в 2024 році спрямовуються в загальний фондбюджету і підуть на потреби оборони;
  • «військове ПДФО» з 1 жовтня 2023 року до 31 грудня того року, в якому буде завершено воєнний стан, зараховується до держбюджету;
  • з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року «військове ПДФО» спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: ДСЗІ на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн).
  • За словами Підласи, з 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан «військове ПДФО» розподіляється в таких пропорціях:
  • 45% – ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн);
  • 45% – Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн);
  • 10% – розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд),

«Звичайне ПДФО» залишається в громадах в обсязі 64% (при цьому не менше 4% податку мають бути спрямовані на проведення розрахунків при виробництві теплової енергії, а також на підтримку підприємств з виробництва, постачання теплової енергії, а також централізованого постачання холодної води та водовідведення)”, – зазначила Підласа.

Вона додала, що у 2024 році реверс не вилучається з усіх громад, зокрема у 2024 році всі громади дотягуються до рівня доходів 2021 року дотаціями. Села та селища отримають можливість здійснювати внутрішні та зовнішні запозичення за погодженням з Мінфіном (зараз це можуть здійснювати тільки міські громади).

“Залишки на рахунках ОМС (органи місцевого самоврядування) можна буде використовувати лише на пріоритетні видатки: соціальні, підтримку оборони, лікування та реабілітацію осіб, які постраждали від російської агресії тощо. Ніякого будівництва”, – резюмувала голова бюджетного комітету ВР.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України