Авторські статтіТехно

ВПС США перейдуть на чавунні бомби. Фото

Американські військові планують відмовитися від касетних боєприпасів, замінивши їх авіаційними бомбами Mark 82 Mod 7 з оболонкою з високоміцного чавуну.

Міністерство оборони США оголосило тендер на виробництво авіаційних бомб Mark 82 Mod 7 з чавунною бойовою частиною, які прийдуть на зміну касетних авіабомб. Найпоширенішою касетної авіабомбою ВПС США є 420-кілограмова CBU-105, яка містить 40 боєприпасів BLU-108 і призначена для одночасного ураження декількох одиниць наземної бойової техніки супротивника на великій території.

Касетні боєприпаси вважаються негуманною зброєю, тому правозахисні організації домагаються їх заборони. Іноді боєприпаси касетних авіабомб не вибухали при падінні і перетворювали місцевість в мінне поле, що призводило до численних жертв серед мирного населення.

Тому до 2019 року американські військові мають намір повністю відмовитися від касетних авіабомб, замінивши їх новими бомбами Mark 82 Mod 7 з бойовою частиною з високоміцного чавуну. При вибуху він розколюється на безліч важких гострих осколків і, хоча вражаюча дія такої бомби нижча, ніж у касетної, це виключає появу нездетонованих боєприпасів.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.