Впровадження Соціальної Доктрини Церкви в дію

3-4 травня 2017 року у Львові проходить Міжнародний Семінар під назвою «Соціальний діалог і трудова міграція в Європейському Союзі та Україні в контексті Християнської Соціальної Доктрини».

Організаторами заходу є Всеукраїнське об’єднання солідарності трудівників ВОСТ «Воля» (ВОСТ), спільно із Християнським Рухом працівників (MCL) Італії та Європейським Центром з питань працівників (EZA). Комісія УГКЦ Справедливість і Мир долучилася до проведення заходу.

На початку роботи Міжнародного Семінару заступник голови Комісії УГКЦ Справедливість і Мир о. Олег Лука привітав організаторів та учасників із можливістю спільного опрацювання важливих питань у сфері праці, поблагословив роботу Семінару, відзначивши актуальність запропонованої теми для розгляду.

У часі робочих сесій Семінару о. Олег Лука представив учасникам тему «Роль УГКЦ у впровадженні Соціальної Доктрини Церкви». Згадавши про історичний контекст та соціальне служіння УГКЦ на глобальному рівні (в діаспорі), а також в Україні, доповідач ознайомив учасників із сучасним станом та особливостями впровадження Соціального вчення Церкви у суспільстві. Представивши при цьому діяльність Комісії УГКЦ Справедливість і Мир та Української Соціальної Академії, заступник голови Комісії о. Олег Лука виокремив і головні напрямні праці Церкви у згаданій царині. Зазначив, що УГКЦ як впродовж історії, так і в наш час залишається середовищем солідарності, а Її голос у суспільстві по-особливому сьогодні звернений на гідність людської особи, на принципи братерської солідарності і субсидіарності у сфері праці, як і на звернення уваги щодо спільного блага. Церква залишається у суспільстві «пророчим голосом сумління», звертаючи увагу на шкідливі суспільні недуги суспільства, такі як корупція і ін., з метою його оздоровлення і зцілення. Учасники Семінару також ознайомилися із доробками та ініціативами Комісії УГКЦ Справедливість і Мир та Української Соціальної Академії, які звершують свою місію – поширення Соціальної Доктрини Церкви у в українському суспільстві.

У часі Міжнародного Семінару розглядаються також питання української міграції, допомоги трудовим мігрантам, досвід роботи європейських структур у даній сфері та можливість спільних ініціатив щодо творення і можливості участі і розвитку при цьому профспілок, їх діяльності та розвитку у контексті впровадження християнських цінностей на базі Соціальної Доктрини Церкви.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh