Авторські статтіЗдоров'я

Вправи для здоров’я колін

Пропонуємо вам міні-тренування для стабілізації колінного суглоба і зміцнення м язів, які його оточують. Вона допоможе позбутися від болю в колінах, уникнути травм або реабілітуватися після них.

Коліна — одна з найбільш тендітних частин нашого тіла

Рекомендуємо ці вправи для реабілітації після травм колінних суглобів, так і для їх профілактики. Якщо ви відчуваєте біль у колінних суглобах, наприклад, коли піднімаєтеся по сходах, саме час зміцнити коліна за допомогою вправ. Не завадить така профілактика і всім тим, хто катається на гірських або водних лижах, сноуборді або вейкборді.

Якщо ж вам потрібно відновитися після, наприклад, розриву меніска або хрестоподібної зв’язки, перед виконанням комплексу потрібно проконсультуватися з лікарем!

Підйоми на півпальцах

Поставте ноги трохи ширше тазу, трохи зігніть коліна, покладіть долоні на стегна, злегка нахиліть корпус вперед. У спокійному темпі вставайте на шкарпетки і потім опускайте п’яти.

Контролюйте положення колін: вони повинні перебувати рівно над стопами. Виконайте 2-3 серії по 8-10 разів.

Випади в сторони

Встаньте прямо, покладіть долоні на стегна. Зігнувши коліна, зробіть випад вправо. Потім, не розгинаючи коліна, зробіть випад вліво і перенесіть вагу тіла на ліву ногу. Слідкуйте за тим, щоб коліно опорної ноги трималася рівно над стопою. Виконайте 2-3 серії по 4-6 разів у кожну сторону

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України