Право

Вперше винесено вирок митрополиту московського патріархату: суть справи та вердикту суду

В Україні вперше суд розглянув справу та виніс вирок митрополиту УПЦ Московського патріархату. Йдеться про тепер уже колишнього керівника Кіровоградської єпархії митрополита Йосафа.

Як повідомляє прес-центр Служби безпеки України, суд у Кропивницькому засудив митрополита Йосафа та секретаря Кіровоградської єпархії за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 161 ККУ. Суд призначив їм 3 роки за ґратами із випробувальним терміном 2 роки, а також на рік заборонив обіймати керівні посади у церквах.

За даними СБУ, митрополит та його секретар вихваляли окупацію частини територій України та “роздували” міжрелігійну ворожнечу. Єпископ входив до найближчого оточення московського патріарха Кирила та координував з ним підривну діяльність проти України.

Митрополит підтримував зв’язок із головою РПЦ та виконував його доручення. Вказівки з Москви надходили як письмових циркулярів, і навіть під час особистих зустрічей біля РФ.

У церквах Кіровоградської єпархії роздавали пропагандистську літературу, що друкується у Росії. Пропагандисти ставили під сумнів українську державність і вихваляли кремлівський режим.

Під час обшуків у єпархії виявили проросійські матеріали та листування митрополита з московськими “кураторами”.

Підсудні визнали свою провину.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України