Духовне

Вперше в Україні священники УГКЦ та ПЦУ пройшли вишкіл медичних капеланів

12 жовтня 2021 року в Патріаршому домі у Львові вперше в Україні медичні капелани отримали дипломи про спеціалізований вишкіл, який тривав упродовж двох років. До вишколу долучилося десять священнослужителів, серед яких клірики УГКЦ та ПЦУ з різних куточків України.

Вперше в Україні священники УГКЦ та ПЦУ пройшли вишкіл медичних капеланів

Вперше в Україні священники УГКЦ та ПЦУ пройшли вишкіл медичних капеланів

Навчання проводилося під егідою Патріаршої комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ. Дипломи капеланів-випускників із підписом голови Патріаршої комісії завірили печаткою Львівського медичного коледжу післядипломної освіти, як свідчення того, що під час курсу опанували і дисципліни, яких навчали викладачі коледжу.

Сьогодні з нагоди урочистого вручення дипломів для кваліфікованих медичних капеланів відбулися заходи. Зокрема, у каплиці при Патріаршому домі митрополит Львівський УГКЦ очолив Божественну Літургію у співслужінні із медичними капеланами УГКЦ. Опісля до вручення сертифікатів долучився владика Степан Меньок, екзарх Донецький. Митрополита Львівського та Сокальського ПЦУ представляв ієрей Ігор Турик. Онлайн привітав присутніх голова Душпастирської ради УГКЦ владика Кеннет Новаківський. Долучився до заходу голова Асоціації капеланів в охороні здоров’я України Сергій Убогов.

Як зізналася голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіяна Карвацька, курс для медичних капеланів започаткували ще до пандемії, у 2019 році. З часом через пандемію COVID-19  актуальність такого вишколу лише зросла.

“Коли ми починали цю програму два роки тому, ми ще не знали, що чекає на світ. Це збіглося зі світовою пандемією. Думаю, що ви всі погодитеся зі мною, що сьогодні справа медичного, як і військового, капеланства стала дуже видима і потрібна. Тому дякую всім учасникам цього вишколу, отцям, які долучилися. Сердечно дякую отцям, які провадили цей курс, викладали”.

Провідний викладач курсу, медичний капелан з Австрії о. Віталій Микитин підкреслив, що священник у лікарні є немовби посланцем Христа: “Є методи психотерапії, теологічні, які ми використовували. Але найкращим представленням курсу будуть самі медичні капелани, які прийдуть у лікарні. Бо яку оцінку можна поставити духовності і людяності: коли ти схилишся коло ліжка хворої людини, коли проведеш там не  п’ять хвилин, а більше, покажеш свої переживання, покажеш, що тобі залежить, чи та людина отримає ласку Божу? Хочу подякувати за довіру Церквам, які доручили своїх капеланів у наші викладацькі руки”.

У рамках курсу слухачі мали змогу чимало дізнатися про аспекти психологічного супроводу людей, які переживають недугу. “Цей курс унікальний. Він перший в Україні. Після двох років навчання можемо побачити ті зміни, які відбулися з нами, учасниками. За ці два роки ми опанували п’ять блоків. Ми стали однією командою, друзями. Цей курс нас згуртував.  Бо ми пройшли великий психологічний вишкіл. Ці навички є корисними і в повсякденному житті. Гаслом курсу було допомогти кожному потребуючому, кожному ближньому. Я думаю, що ми з отцями стали ближчими до того, щоб схилитися до ліжка кожного хворого і принести частинку тепла і розради, яких він потребує”, – наголосив священник ПЦУ Іван Данилів.

Священник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ  Іван Дмитраш, який закінчив навчання на курсі, розповів, що тренери, зокрема, навчали учасників ставити себе на місце пацієнта і показували, що людина переживає в такому стані чи що відчувають її рідні. “Передати ті емоції, які ми переживали на тренінгах, дуже важко. Той блок, який ми пройшли, заохотив нас стати справжніми друзями. Під час модулів ми зіштовхнулися з реальною роботою у лікарнях. Тепер ми знаємо, що маємо робити. Бо цей курс є практичним. Ми пройшли дуже унікальний вишкіл”, – розповів священнослужитель УГКЦ.

Привітала присутніх директор Львівського медичного коледжу післядипломної освіти Леся Вовк, яка наголосила, що коледж завжди готовий продовжувати подальшу співпрацю із Комісією  УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я у наступних проєктах.

Після вручення дипломів про завершення навчання також урочисто відзначили медиків.

velychlviv.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України