Політика

Вперше в проекті резолюції ПАРЄ чітко сказано, що Росія є країною-агресором

Робота над проектами Резолюцій ПАРЄ щодо гуманітарної катастрофи в Україні та щодо повноважень делегації Російської Федерації чітко зазначила, що настрої в Парламентській асамблеї змінилися. Про це заявив народний депутат від фракції «Батьківщина», заступник голови Постійної делегації України в ПАРЄ Сергій Соболєв.

«Вперше в проекті резолюції ПАРЄ чітко заявляється, що Росія є країною-агресором, яка ввела в Україну свої війська та підтримує незаконні збройні формування на Донбасі та в Криму. Вперше в документах зазначена необхідність виконання найважливіших пунктів Мінської угоди», – розповів Соболєв.

За його пропозицією до документів включені 3 поправки: «Про негайне виведення російських військ з території України і припинення фінансування і постачання зброї незаконним формуванням на сході України; про негайне встановлення контролю України над усім кордоном з Російською Федерацією; про негайне повернення усіх військовополонених та незаконно затриманих осіб, які утримуються Росією та її поплічниками».

Крім того, Соболєв підкреслив, що рішення із ключового питання – продовження санкцій проти делегації Російської Федерації – буде ухвалюватися в залі ПАРЄ тільки завтра.

Депутат від фракції «Батьківщина» запропонував три варіанти рішень з цього питання.

«Перший – найжорсткіший – позбавлення всієї делегації РФ права брати участь у засіданнях Парламентської асамблеї. Другий – позбавлення права голосу і участі у керівних органах. Третій – позбавити російську делегацію прав на один рік, а після того, якщо ситуація лише погіршуватиметься – зупинити членство Росії в усіх інших органах Ради Європи», – повідомив він.

Батьківщина

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.